Anasayfa    GEMİ TURLARI    MSC SPLENDİDA ile 9 GECE 10 GÜN İTALYA & YUNANİSTAN BELLA İÇ KABİN
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
04.06.2024 13.06.2024 9 Gece - 10 Gün Son 10 Kişi Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
1287 € 0 € 2574 € 800 € 800 €
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι İSTANBUL (Salı, 4 Haziran)

Gemimiz Türkiye'de İstanbul limanından hareket ederek saat 23:00'de Yunanistan yolculuğuna başlar. Akşam yemeği ve konaklama gemide olacaktır.

2.GÜN Ι DENİZDE SEYİR (Çarşamba, 5 Haziran)

Denizde geçireceğiniz bu zamanda MSC SPLENDIDA size birçok alternatif sunuyor olacak. Dileyenler geminin açık ve kapalı havuzlarından ve jakuzilerinden faydalanabiliyor. Dileyen misafirlerimiz çeşitli müzikli eğlencelerden faydalanabilirler. Akşam yemeği ve konaklama gemide olacaktır.

3.GÜN Ι KORFU (Perşembe, 6 Haziran)

MSC SPLENDIDA saat 13:00'te Korfu limanına varacaktır. Öğle yemeğinden sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Korfu, Yunanistan'ın kuzeybatısında, Akdeniz'in bir kolu olan İyon Denizi'nde bir adadır. Tarihi M.Ö. 730 yıllarına kadar uzanan ve tarihi boyunca birçok devletin egemenliğinden dolayı birçok farklı kültürün bir arada yaşadığı bir yerdir. Özellikle sanat, mimari, mutfak, tarihi ve kültürel özellikler açısından kozmopolit bir yapıya sahiptir. Bu tarihi şehri gezmeye ilk olarak Korfu Kasabası'ndan başlayabilirsiniz. Venedik mimarisinin hakim olduğu bölgede Orta Çağ'dan kalma birçok sokak ve tarihi dokuya sahiptir. Korfu Kasabasında ziyaret edilecek tarihi yerler, Esplanade Parkı, Eski Kale Kalesi ve St. Michael Sarayı ve St. George Kilisesi'dir. Ayrıca Korfu'nun en ünlü yeri olan Canal d'Amor, Achilleion Sarayı ve Pantokrator Manastırı da görülmesi gereken yerler arasındadır.Ayrıca Korfu sahilini tercih etmek isteyenler Paleokastritsa Plajları, Glyfada veya La Grotta Plajı'na gidebilir ve güney İtalya'nın pırıl pırıl sularının tadını çıkarabilirler. Gemimiz akşam saat 21:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Daha sonra dileyenler geminin açık ve kapalı havuzlarından ve jakuzilerinden faydalanabilirler. Dileyen misafirlerimiz çeşitli müzikli eğlencelerden faydalanabilirler.

4.GÜN Ι BARİ (Cuma, 7 Haziran)

MSC Opera, Bari limanına saat 07:00'de varacaktır. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Puglia bölgesinin başkenti Güney İtalya'nın eteklerinde yer alan Bari, İtalya'nın en eski şehirlerinden biri olarak öne çıkıyor. Genel olarak bakıldığında büyüleyici geçmişi nedeniyle tarihe daha fazla ilgi duyan turistlerin gözde şehirlerinden biri de Bari diyebiliriz. Misafirimiz Bari'nin tarihi geçmişini deneyimlemek için San Nicola Bazilikası, Norman-Swabian Kalesi, San Sabino Katedral Bazilikası, Piazza Mercantile, Piazza del Ferrarese, Via Sparano da Bari, Petruzzelli Tiyatrosu, Bari Metropolitan Sanat Galerisi'ni ziyaret etmelidir.
Ayrıca Bari sahilini tercih etmek isteyenler Beach of the Lido San Francisco'ya gidebilir ve güney İtalya'nın berrak sularının keyfini çıkarabilirler. Gemimiz akşam saat 14:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Daha sonra dileyenler geminin açık ve kapalı havuzlarından ve jakuzilerinden faydalanabilirler. Dileyen misafirlerimiz çeşitli müzikli eğlencelerden faydalanabilirler.

5.GÜN Ι TRİESTE (VENEDİK) (Cumartesi, 8 Haziran)

MSC SPLENDIDA saat 09:00'da Trieste (Venedik) limanına varacaktır. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Triste kültürü, mimarisi ve inanılmaz doğasıyla büyüleyici bir şehir. Konumu itibariyle Akdeniz'e açılan bir kapı konumundadır. Sonuç olarak çevresindeki birçok farklı kültürden etkilenmiş ve bunun sonucunda zengin bir kültür ortaya çıkmıştır. Kentte ilk görülmesi gereken yerler Piazza Unita Binası, Miramare Kalesi, San Guisto Bazilikası, Civica Müzesi, Borgo Teresiano ve Carsa Triestino Doğal Alanı.
Ayrıca Piazza dell'Unità d'Italia, Canale Grande, Castle Hill ve Santa Maria Maggiore, Revoltella Civic Museum ve Giant Grotto gezilecek yerler olarak tavsiye edilir. Gemimiz akşam saat 19:00'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

6.GÜN Ι DENİZDE SEYİR (Pazar, 9 Haziran)

Denizde geçireceğiniz bu zaman aralığında MSC SPLENDIDA size birçok alternatif sunuyor olacak. Dileyenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden ve güneşlenme alanlarından faydalanabiliyor. Dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

7.GÜN Ι KATAKOLON (OLİMPİYA) (Pazartesi, 10 Haziran)

Costa Fortuna saat 08:00'de Katakolon limanına varacak. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Katakolon'dan inen yolcularımızı şehrin en ünlü caddeleri olan Praxitelli ve Kondily karşılıyor. Daha sonra Katakolon'da vakit geçirecek olan yolcularımızın Pontikokastro (Pontikon Kalesi buradadır ve bu kale Bizans döneminden kalma tarihi mimari eserlerden biridir), Skafidia Manastırı ve Mercouri Fabrikasını ziyaret etmeleri önerilir. Yunan sahillerinin berrak sularında vakit geçirmek isteyenlerin Spinaza Plajı veya Katakolo Plajı'na gitmeleri tavsiye edilir. Olimpia Antik Kent Merkezi'ne gitmek isteyenler için 35 kilometrelik bir mesafe var ve oraya giden minibüsler Katakolon'dan hareket ediyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Olympia, M.Ö. 776'dan beri Antik Yunanistan'ın baş tanrısı Zeus adına düzenlenen Olimpiyat Oyunlarının merkezi olmasıyla ünlü bir şehir. Olympia'da ziyaret edilmesi önerilen yerler arasında Arkeoloji Müzesi, Arşimet Müzesi, Antik Olimpiyat Oyunları Müzesi ve Nikolopoulos Andritsena Kütüphanesi yer almaktadır. Gemimiz akşam saat 18:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

8.GÜN Ι PİRE (Salı, 11 Haziran)

MSC SPLENDIDA saat 08:00'de Pire limanına varacaktır. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Atina ile bütünleşmiş canlı ve büyük bir şehir olan Pire, Yunanistan'ın en büyük limanıdır. Antik Yunan Medeniyetlerinin en güçlü simgesi olan Pantheon, Akropolis üzerinde yer almaktadır. Daha aşağılarda tavernaların ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı Plaka'da gece ve gündüzün ritmini yakalamak mümkün.
Yolcularımız Pire'ye 45 dakika uzaklıkta bulunan Atina'ya giderek keyifli bir yolculuğa başlayabilirler. Atina'ya geldiğinizde Atina'nın tarihi zenginliğini oluşturan Akropol, Agora, Zeus Tapınağı, Parlamento Binası, Syntagma - Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadı, Panepistimiou Bulvarları, Milli Kütüphane ve Akademi Üniversitesi gibi yerler görülmeye değer yerlerdir. Gemimiz akşam saat 20:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir.

9.GÜN Ι KUŞADASI (Çarşamba, 12 Haziran)

Costa Fortuna, saat 07.00'de Valletta limanına varacak. Kahvaltıdan sonra yolcularımızın burayı ziyaret etmek için kişisel zamanları olacaktır. Türkiye'de Aydın ilinin bir ilçesi olan Kuşadası, yaz tatili denilince akla ilk gelen yerlerden biridir. Kuşadası'nda ziyaret edilmesi önerilen tarihi yerler arasında Efes Antik Kenti, Güvercinada Kalesi, Sevda Tepesi, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı bulunmaktadır. Ayrıca yolcularımız Kuşadası Çarşısı'nı ziyaret ederek simgeleşmiş yerleri görebilir, hediyelik eşya alışverişi yapabilir ve geleneksel Türk yemeklerini yeme fırsatı bulabilirler.
Ayrıca Ege'nin pırıl pırıl denizinin tadını çıkarmak isteyen misafirler Güzelçamlı Venüs Plajı, Kuştur Plajı veya Sevgi Plajı'nı ziyaret etmelidir. Gemimiz akşam saat 15:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide yapılacaktır. Ardından dileyenler duty free mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanelerde şansını deneyebilir ya da onlarca barda icra edilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilir. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizleri bekliyor.

10.GÜN Ι İSTANBUL (Perşembe, 13 Haziran)

Türkiye'de yerel saatle 10:00'da İstanbul'a varış. Turumuzun sonu.

PAKET TUR BROŞÜR NOTLARI

İPTAL İADE ŞARTLARI

Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100

1. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
2. Kappatur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
3. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappatur sorumlu değildir.
4. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
5. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kappatur sorumlu tutulamaz.
6. Kappatur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
7. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün / günler gerçekleştirilebilir.
8. Kappatur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
9. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
10. Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
11. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
12. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
13. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün / günler dışında başka bir gün yapılabilir.
14. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Kappatur sorumlu tutulamaz.
15. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir.
16. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave açılan-kapanan ek yataktır.
17. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
18. Kappatur konsoloslukla misafirlerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Kappatur dan tazminat hakkı yoktur.
19. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Kappatur kesinlikle sorumlu değildir.
20. Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı, reçel, kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
21. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden en az 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

-LİMAN VERGİLERİ.
-GEMİDE KAHVALTI, ÖĞLE YEMEĞİ, AKŞAM YEMEĞİ VE ATIŞTIRMALIKLAR.
-GEMİDE EĞLENCE VE GÖSTERİLER.
-FİTNESS VE SPOR SALONU KULLANIMI.
-ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI (MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI).
-ZORUNLU SIGORTA(İPTAL VE DEGISIKLIKTE IPTAL&IADESI YOKTUR.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

-SERVİS ÜCRETLERİ. GEMİDE KİŞİ BAŞI GÜNLÜK YAKLAŞIK 13 € ÖDENİR.
-TAŞIMA
-PROGRAMDA BELİRTİLEN KARA TURLARI
-SAĞLIK HİZMETİ. / KİŞİSEL HARCAMALAR.
-GEMİDEKİ TÜM İÇECEKLER.
-YURT DIŞI ÇIKIŞ ÜCRETİ (İLGİLİ BANKALARA VEYA HAVALİMANINDAKİ FİNANS VEZNESİNE YATIRABİLİRSİNİZ).
-SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (İPTAL DAHİL). 70 YAŞ ÜSTÜ MİSAFİRLER İÇİN %100 EK ÜCRET UYGULANIR.(50€)

Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Kübra Sırsaklar/Yunanistan Turu

  Kappatur ile ilk kez seyahat ettik, tur rehberimiz Mehmet Taylan Bey'in engin bilgisi ve güzel dili ile tarihte yolculuk ettik,nazik ve profesyonellerdi,olumsuz hava şartlarina rağmen çocuklarımızla katılmış olduğumuz turdan rehberimiz ve kaptanlarimiz sayesinde güzel anılar ile döndük, Selanikte konakladığımız otel ve müzik ziyafeti şahaneydi... Tekrar görüşmek dileğiyle..

 • Aylin A./Italya Turu

  Eylül 10-17 tarihleri arasında Napoli, Roma,Floransa ve Venedik'i kapsayan İtalya turuna katıldık. Özellikle bazı yorumlarda gördüğünüz olumsuz otel değerlendirmelerine aldırmayın. Oteller şehir merkezine o kadar uzak değil, tertemiz ve yeterli konnfora sahipler. 8 gün boyunca güneyden kuzeye dolu dolu bir tur programımız vardı ve olağanüstü güzel zaman geçirdik. Burada müthiş rehberimiz Hakan Güngör 'e ayrı bir paragraf açmadan geçemeyiz. Öncelikle iş disiplini, işine saygısı, bir tarihçi gibi İtalya'nın geçmiş ve güncel bilgilerinin tamamına sahip olması ve bunları bize aktarma konusundaki olağanüstü başarısı,turdaki herkese eşit yaklaşımı ve kendimizi gerçekten müşteri değil misafiri olarak hissettirmesi ile tur rehberliği kavramının zirvesinde yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kappa Tur Sn.Hakan Güngör ile kesinlikle fark yaratıyor. Kendisine ve Kappa Tur'a bize böyle harika bir tur deneyimi yaşattığı için bir kez daha teşekkür ediyoruz. Sonraki turlarda görüşmek üzere..

 • Oguz Akcelik/Ispanya Turu

  Her şey mükemmeldi. Rehberimiz Mehmet Bey'e nezaketi ve değerli bilgileri için özellikle teşekkür ederim. Kappa turunu herkese tavsiye ederim...

 • Iremsu Albay/Italya Turu

  10 eylül italya turuna annemle katıldık, harikaydı mükemmeldi , her şey kusursuzdu ve tabiki rehberimiz Hakan Bey kendisi tam bir bilgi küpü hayran kaldık her şey için teşekkürler

 • Op.Dr. Sertan AKSU/Italya Turu

  10 Eylul 2023 7 gunluk italya turumuzda rehberimiz Hakan Gungor sayesinde italyanin hem bugünü hem de gecmisi hakkinda oldukca bilgilendik, turumuzda olmayan ekstra yerleri de gorduk ucretsiz tadimlar yaptik, bizim icin cok guzel bir deneyim oldu tavsiye ederiz (Aksu Ailesi)

 • Erdinç Murat Aktürk/Balkanlar Turu

  Tur gerçekten her şeyiyle harika idi.Kappa tura ve özellikle Anıl beye çok teşekkür ederim.bir sonraki turda ilk sorum Anıl beyin kafilede olup olmadığı olacaktır.teşekkürler

 • Hüseyin Avcı/Orta Avrupa Turu

  Orta Avrupa turu için Kappatur seçimimiz bizi yanıltmadı. Emrah Meto rehberliğinde dolu dolu bir hafta yaşadık. Şirketin tecrübesine Emrah Beyin tecrübesi, bilgisi ve sıcak yaklaşımı eklenince güzel hatıralarımıza yeni 8 gün eklendi. Başta Emrah Bey olmak üzere emeği olan herkese teşekkürler.

 • Betül Can/Orta Avrupa Turu

  kappatur ile ilk kez yaptığımız yolculuğumuzdan çok memnun kaldık rehperimiz Emrah bey sayesinde harika deneyim ve bilgiler edindik biz çok keyif aldık herkese tavsiye ediyorum bundan sonra geziler Emrah bey ve Kappatur

 • Ayşe T/Orta Avrupa Turu

  5 Yıldız rehberimiz Emrah METO için kendisi aşırı bilgili birisi her gittiğimiz yerde bize tüm ayrıntısı ile anlattı yardımcı oldu eğlendik muhabbetli sohbetli birisi tüm sorduklarımıza keyifle cevap verdi yardımcı oldu .. keyifli geçti gezimiz beklentilerimin üstünde idi grubumuz da keyifli insanlar idi ama Emrah bey gerçekten tarih bilgisi ile şaşırttı yaldızlar ona kappaya böyle başarılı rehberleri olduğu için teşekkür ederim

 • ÇAĞ OTOMASYON/Orta Avrupa Turu

  Meto beye ilgileri için ve kappa tura meto bey gibi bir rehbere bizi denk getirdiği için çok teşekkür ederiz. Sağolsun kendisi herkesle çok igilendi. İlk kappa tur seyahatimizden çok memnun kaldık.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir