Anasayfa    K-KUBA-MEKSIKA    THY ILE HAVANA(3)-CANCUN(4) 7 GECE 8 GUN 4* OTELLER
 • K-KUBA-MEKSIKA

 • KÜBA - MEKSIKA

 • THY ILE HAVANA(3)-CANCUN(4) 7 GECE 8 GUN 4* OTELLER

 • Kontenjan Var Vize bilgisi al
Satın Al
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
03.09.2022 10.09.2022 7 Gece - 8 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
1449 € 1449 € 1799 € 250 € 1449 €
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι İSTANBUL - HAVANA (Cumartesi, 3 Eylül)

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile 03 Eylül akşamı saat 23:00da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK183 sayılı tarifeli seferi ile saat 02:35de Havanaya uçuş. Yerel saat 08:05de Havanaya varış. Varışın ardından Havana şehir turu. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, dünyanın en büyük 31. Meydanı olan Plaza de La Revolucion (Devrim Meydanı), Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak Ernest Hemingway Turuna katılabilirler. Küba aşığı, Kübanın yakın tarihinde ve popüler kültüründe iz bırakmış dünyanın en önemli yazarlarından Ernest Hemingwayin gözünden Kübayı göreceğiz. Günümüzde müze olarak kullanılan çiftlik evi "Finca Vigilayı" ziyaret edeceğiz. Ardından Havanaya 20 dakika uzaktaki küçük bir balıkçı köyü olan, yazarın kılıç balığı avlama tutkusu sebebiyle sık sık gittiği, balıkçılarla yakın dostluk kurduğu ve Fidel Castronun “Onun kadar güzel bir roman okumadım” dediği “İhtiyar Balıkçı ve Deniz” romanını yazdığı yer olan Cojimara gideceğiz. Ardından Havana ya geri dönüp Daikirisi ile meşhur olduğu için Hemingwayin en sevdiği ve çok sık gittiği tarihi bar-restaurant Floriditayı ziyaret ediyoruz. Kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo da yürüyüş yaparak yazarın 7 yıl kaldığı Ambos Mundos oteli 511 nolu odasındaki müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Ernest Hemingway Turu: 60 € (Kişi Başı)

2.GÜN Ι HAVANA (Pazar, 4 Eylül)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz alternatif olarak düzenleyecek olduğu Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisine hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rioya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisinin tamamına hâkim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana ya geri dönüyoruz.Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimizin alternatif olarak düzenleyecek olduğu Buena Vista Social Club Show ve akşam yemeği turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Vinales Vadisi Ve Pinar Del Rio Turu (öğle yemekli) : 120 € (Kişi Başı) Buena Vista Social Club Show Ve Akşam Yemeği Turu: 90 € (Kişi Başı)

3.GÜN Ι HAVANA (Pazartesi, 5 Eylül)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenlenecek olan Benzersiz Havana Turu katılabilirler. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerikadan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Kübanın Picassosu olarak da bilinen Jose Fusterin, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamelden alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havanayı tepeden görebileceğimiz Kübanın efsanevi kahramanı Che Guevaranın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havananın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. Benzersiz Havana Turu (öğle yemekli) : 85 € (Kişi Başı)

4.GÜN Ι HAVANA- CANCUN (Salı, 6 Eylül)

Havana havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Cancun a uçuş.Varışımız ile birlikte havalimanında rehberimiz ve otobüsümüz ile otele transfer.Yucatan Yarımadası üzerinde bulunan ve halk arasında Meksika nın Karayipleri olarak bilinen Cancun, Maya dilinde "Yılanların Yuvası" anlamına gelmektedir. Masmavi denizi, bembeyaz incecik kumlu plajları, güneşi, eğlencesi, alışveriş mağazaları ile her yıl milyonlarca turisti ağırlar.Turumuzun ardından otelimize transfer.Geceleme otelimizde.

5.GÜN Ι CANCUN (Çarşamba, 7 Eylül)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin alternatif olarak düzenlenecek olan Chichen Itza Antik Şehri Turu na katılabilirler. Dünyanın Yeni 7 Harikası Listesinde ve aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Chichen Itza, 300 hektarlık bir alanı kaplayan devasa büyüklükteki piramitlerin yer aldığı antik bir şehirdir.Chichen Itza, Meksikanın Yucatán Yarımadasın da, Valladolid ve Mérida arasında yer alan, Kristof Kolomb öncesi dönemde kurulmuş bir İtza Maya kentidir. Milattan sonra 4. ve 10. yüzyıllar arasında, Maya Uygarlığının en güçlü olduğu dönemde burasının da aynı güçte bir dini merkez olarak kabul edildiği bilinmektedir.Maya dilinde Chichen Itza “Itzaların Kuyusunun Ağzı” anlamına gelmektedir.Turumuz boyunca Chichen Itzada yer alan piramitlerin dışında salyangoz şeklindeki Caracol denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChaacMoola kurban edilmiş bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu Cenotede yer almaktadır. Turumuzun ardından Cancun otelimize transfer.Geceleme otelimizde. Chichen Itza Antik Şehri Turu : 140 € ( Kişi Başı)

6.GÜN Ι CANCUN (Perşembe, 8 Eylül)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Tulum & Playa Del Carmen Turuna katılabilirler. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları göreceğiz.Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Playa de Carmen in eşsiz plajında güneşlenip,Karayipler denizinin büyüleyici güzelliğinin keyfini çıkartacaksınız. Turumuzun ardından Cancun otelimize transfer.Geceleme otelimizde. Tulum & Playa Del Carmen Turu : 110 € ( Kişi Başı)

7.GÜN Ι CANCUN (Cuma, 9 Eylül)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Xcaret Park Turuna katılabilirler.Meksikanın gizli cennet olan dünyanın en ünlü eko-arkeolojik parkıdır. Meksika nın yeraltı nehirlerindeki kültürel geleneklerini keşfedeceğiz. Turumuzun ardından Cancun otelimize transfer.Geceleme otelimizde. Xcaret Park Turu : 170 € ( Kişi Başı)

8.GÜN Ι CANCUN - İSTANBUL (Cumartesi, 10 Eylül)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Cancun havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK181 sayılı tarifeli seferi ile yerel saat 08:40da İstanbula hareket. Yerel saat ile Pazar günü saat 04:40da İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

INDIRIM FIRSATLARI

INDIRIM FIRSATLARINI KACIRMAYIN ! 2. turunu alana + % 5 indirim , 3. Turunu alana + % 10 indirim (2021 yılı içerisinde 2. ve 3. Turu alan misafirlerimize sadece paket tur fiyatı üzerinden + indirim sağlar) Arkadaşını getirene + % 5 indirim. (2021 yılı içerisinde arkadaşını getirerek aynı tura kayıt yaptıran misafirlere aynı yıl içerisinde katılacakları 2. Turda sadece paket tur fiyatı üzerinden+ %5 indirim sağlar.***İndirimler alan vergisi hariç fiyattan hesaplanır.***
PROGRAMDA Kİ 6 TURU ALMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ TURA KAYIT ESNASINDA%30 İNDİRİMLİ ALABİLİRLER.605 € YERİNE 415 €.

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. - KAPPATUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. - Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir. - Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. - Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kappa tur sorumlu tutulamaz. - Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. - Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. - Kappa tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. - Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. - Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. - Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. - Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. - Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. - Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KAPPATUR sorumlu tutulamaz. - Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. - 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. - Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. - Kappa Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Kappa tur dan tazminat hakkı yoktur. - Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Kappatur kesinlikle sorumlu değildir. - Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. - Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir. TUR BROŞÜRÜNÜ VE NOTLAR PAKET TUR SÖZLEŞMESİNİN AYRILMAZ BİR EKİDİR. PAKET TUR SÖZLEŞMESİNDE İMZASI BULUNAN KİŞİ VE KİŞİLER ADINA TESLİM ALINMIŞTIR. İSİM SOYİSİM İMZA:

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

-TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL (IST) –HAVANA (HAV) / CANCUN (CAN) – İSTANBUL (IST) ARASI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ -HAVALİMANI VERGİLERİ (250 EUR) -ZORUNLU SİGORTA (30 EUR ) ( TURUN İPTALİ VEYA DEĞİŞİKLİĞİNDE İPTAL İADESİ YOKTUR.) -ALAN – OTEL – ALAN TRANSFERLERİ VE VARADERO-HAVANA ARASI TRANSFER, -4* OTELLERDE 7 GECE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA -PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

-KÜBA VİZE ÜCRETİ (45€) -MEKSİKA VİZE ÜCRETİ: (25 €) ABD vizesi olmayanlar Normal ve Yeşil Pasaport sahipleri için randevu alıp konsolosluğa gitmeleri gerekmektedir. -YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL ) -PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR, -ŞAHSİ HARCAMALAR -ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ(GÜNLÜK KİŞİ BAŞI 5 EUR) (ISTEGE BAGLI) -PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (ISTEGE BAGLI) -MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI) -50.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAGLIK SIGORTASI ( 30 EUR) (ISTEGE BAGLI) -ANKARA,IZMIR ICHAT BAĞLANTI 150 EUR ,DIGER ILLER EUR EUR KIBRIS 150 EUR (İSTEGE BAGLI) -ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (ISTEGE BAGLI) (60 EUR)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.

Resmi Adı: Küba Cumhuriyeti Başkent: Havana Nüfus: 11.475.982 (2016) Yüzölçümü: 109.880 km2 Resmi Dili: İspanyolca Para Birimi: Küba Pesosu (CUP) ve Küba Konvertibl Pesosu (CUC) 1 USD = 1 CUC = 26.5 CUP (Ocak 2018) Etnik Yapı: %64,1 Beyaz, %26,6 Mulatto veya Karışık, %9,3 Siyahi

Meksika: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus, resmi ve diplomatik pasaporta sahip olanların vize almaları gerekmektedir. Diplomatik pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise Meksika’ya vizesiz girmeleri mümkündür. Küba: Umumi (bordo) pasaport sahibi Türkiye Vatandaşları, Küba’ya girebilmek için mutlaka Küba vizesi almak durumundalar.Diplomatik (siyah), hizmet (gri) ve hususi (yeşil) pasaport sahipleri ise 180 gün içerinde 90 günü geçmemek şartıyla Küba’ya vizesiz gidebiliyor.

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 10.820,41 7.283,64
Toplam Tutar : 21.640,82 21.850,92
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 10.820,41 7.283,64
Toplam Tutar : 21.640,82 21.850,92
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 10.820,41 7.283,64
Toplam Tutar : 21.640,82 21.850,92
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Betül Yıldırır/6 Ekim Yunanistan Turu

  Her şey çok güzel ve keyifliydi. Teşekkürler.

 • Çiğdem Akbaş Ilgaz/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz Mehmet Taylan Bey Yunanistan'ın tamamına hakim, çok bilgili, hoşgörülü ve profesyonel bir rehberdi. Fiyat performans açısından son derece başarılı bir tatil oldu.

 • Sibel Yıldırım/6 Ekim Yunanistan Turu

  Çok eğlenip güzel yemekler yiyerek ilgili ve güler yüzlü rehberimiz Mehmet Bey'in sayesinde bilgilendik. Teşekkürler.

 • Şevket Bozkurt/6 Ekim Yunanistan Turu

  Kazasız, belasız, sağlıklı ve güzel bir seyahat geçirdik. Çok teşekkür ederim.

 • Tolga Teoman Ünal/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz oldukça bilgili ve yardımseverdi. Ziyaret edilen yerler tamamen harikaydı.

 • İlhan Sülün/28 Ekim Yunanistan Turu

  Gayet dolu dolu bir tur oldu. Çok memnun kaldım. Ayrıca otobüs şoförümüz de çok dikkatli araç kullandı, sabrı için de kendisine teşekkür ediyoruz.

 • Diğdem Ongan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Çok güzel bir seyahat geçirdim. Harika arkadaşlar tanıdım.

 • Hatice Kader Çalık/28 Ekim Yunanistan Turu

  Muhteşem, teşekkürler.

 • Hatice Özkan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Güzel keyifliydi. Teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir