Anasayfa    UKRAYNA    YILBAŞI DÖNEMİ 4* OTEL 3 GECE 4 GÜN KİEV TURU
 • UKRAYNA

 • KIEV

 • YILBAŞI DÖNEMİ 4* OTEL 3 GECE 4 GÜN KİEV TURU

 • Kontenjan Var Vize bilgisi al
Satın Al
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
30.12.2021 02.01.2022 3 Gece - 4 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
419 € 499 € 499 € 150 € 419 €
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι İSTANBUL - KİEV (Perşembe, 30 Aralık)

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde saat 05:30'da buluşma. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Türk Havayollarının TK 457 sefer sayılı uçuş ile 07:40'da Kiev'e hareket ediyoruz. Yerel saat 08:30'da Kiev'e varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Varışımıza istinaden yapacağımız şehir turunda; Vladimirskaya Caddesi üzerinde yer alan merkez opera ve bale binası, Aziz Sofya Katedrali, Altın Kapı ve farklı mimari tarzların etkisiyle yapılmış diğer yapıları göreceğiz. Dostluk heykelinin bulunduğu, Dostluk tepesinden şehrin en güzel manzarasını izleme imkânı yakalayacağız. Arnavut kaldırım sokaklarıyla ünlü kentin en eski ve görkemli yerlerinden biri olan Andriyivsky yokuşu ve Kiev'in ana caddesi olan Khreshchatyk Caddesini gezeceğiz. Ukrayna tarihine damgasını vuran birçok protesto gösterisine ev sahipliği yapan ve Baş Melek Mikail'in tasvir edildiği heykelle sembolleşen, Özgürlük Meydanı son durağımız olacak. Serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek “2.Dünya Savaşı Müzesi & Pecherska - Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Müzesi” turumuza katılabilirler.Turumuz ikinci dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olup, açık ve kapalı olmak üzere iki kısımdan oluşan 2. Dünya Savaşı müzesi ile başlıyor. Açık hava kısmında ölümsüz ateş, ikinci dünya savaşında kullanılan silah envanteri ve vatan ana heykeliyle zafer gününde tören yürüyüşünün yapıldığı toplu bataryalı yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kapalı kısım ise ana heykelinin altında bulunan iki katlı müze kısmıdır ve burada ikinci dünya savaşına ait belgeler, resimler ve katliamlarda kullanılan araçlar sergilenmektedir. 2. Dünya savaşı müzesinden çıktıktan sonra Pecherska Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesini gezeceğiz. Manastır, eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu on birinci yüzyılın ortalarına dek uzanır. İki kısımdan oluşan manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlıklar olarak bilinmektedir. Bu azizler kutsal kişiler olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hıristiyan, bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Manastır'ın içinde bulunan Mikro minyatür müzesi dünyada bir ilktir. Toplu iğne başına yapılmış resimleri ve benzerlerini göreceğimiz müzeden sonra otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde olacaktır.

2.Dünya Savaşı Müzesi & Pecherska - Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Müzesi” turu : 55 € ( Kişi Başı )

2.GÜN Ι KİEV (Cuma, 31 Aralık)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman verilecektir. Dileyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek “Pirigovo Açıkhava Müzesi” turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Kiev Şehir merkezinin güneyinde bulunan ve “Pyrohiv” olarak adlandırılan, 350 yıllık bir köy yerleşimini ziyaret edeceğiz. İlaveler yapılarak Avrupa'nın en büyük açık hava müzesi haline getirilen bu köyde, yerli halkın köy yaşamını gözlemleyebileceğimiz. Ahşaptan yapılmış 300 adet bina ve 70.000 parça eserden oluşan köy görünümlü açık hava müzesinde yöresel evler, folklorik kıyafetler, eşyalar, yerel tarım aletleri, yerel müzik aletleri, yel değirmenleri ve çiftlikler yer alıyor. Açık hava müzesi olmasına rağmen bazı evlerde günlük yaşam devam etmektedir. Köyün bir sokağı da gastronomi merkezi haline getirilmiştir. Böylece yöresel yemeklerin tadına da bakma imkânımız olacak. Turumuzun ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde olacaktır.
Pirigovo Açıkhava Müzesi Turu : 35 € ( Kişi Başı )

3.GÜN Ι KİEV (Cumartesi, 1 Ocak)

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman verilecektir. Kiev şehrinin keyfini çıkartmak için dolu dolu vaktiniz olacak.

4.GÜN Ι KİEV-İSTANBUL (Pazar, 2 Ocak)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek, “Kiev Metrosu ve Alışveriş”turuna katılabilirler. Dünyanın en derin metro istasyonu, 1960 yılında yerden 105,5 metre derinlikte inşa edilen Arsenalna Metro İstasyonudur. Bu metroya 2 kademeli yürüyen merdiven ile ulaşılmaktadır. Günde yaklaşık 1,5 milyon yolcu taşıyan bu metroda aynı zamanda Kiev'in sanat dolu metro duraklarını göreceğiz. Kiev metrosunun bir diğer özelliği ise bazı eski istasyonlarının nükleer patlamalara karşı dayanıklı olduğu ve insanlar için sığınak özelliği taşımasıdır. İstasyonlarda bazı özel sığınaklar bulunmaktadır, bu sığınaklarda içilebilir su kaynakları, yemek depoları ve hatta tuvaletler mevcuttur. Turumuzun ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1256 sefer sayılı uçuşu ile 15.05'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:05'de İstanbul'a varıyoruz.

Kiev Metrosu ve Alışveriş Turu : 25 € ( Kişi Başı )

ÖNEMLİ NOTLAR

• Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasında imzalanan Vize Muafiyeti Sözleşmesi kapsamında Türk Vatandaşlarını, geçerli pasaport veya yeni çipli T.C. Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna'ya seyahat edebilmektedirler. ( Sınırda uzun süren işlemlerde beklememek için var ise pasaport ile giriş yapılması önerilir.)
• Ukrayna hükümeti ayrıca ülkeye giriş esnasında aşağıda ki belgeleri de talep edebilmektedir. Belirtilen belgeleri mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
- Gidiş -Dönüş Uçak Bileti
- Konaklama yapacağı otelden alınmış olan onay yazısı
-Seyahat için yeterli miktarda döviz bulundurulması / belgelenmesi (Hesaplama: Kalış Süresine ilaveten +5 gün daha eklenir. Her gün için kişi başı 50 USD bulundurulmalıdır.) (Örneğin; Ukrayna da 3 gün kalacak ise; 3 +5 *50 USD = 400 USD tutarında ki paranın ibraz edilmesi gerekmektedir.
• Covid-19 pandemi sebebiyle T.C. vatandaşlarının Ukrayna'ya girişte Covid-19 kapsayan, Ukrayna'da geçerli İngilizce veya Rusça veya Ukraynaca seyahat sağlık sigortası yaptırması ve bunu ülkeye girişte ibraz etmesi gerekmektedir.
• Ukrayna'ya girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR- negatif test sonucunu ( İngilizce) ibraz etmeleri gerekmektedir. (Tam aşılanmış aşı sertifikası sahibi yolcular (AstraZeneca (Vaxzevria), Janssen, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm veya Sinovac) PCR/antijen testinden muaftır.)
• Türkiye'ye girişte 72 saat içinde yapılmış olan PCR - negatif test sonucunu ibraz etmeleri gerekmektedir. (Türkiye'ye girişten en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına ve/veya Covid-19 hastalığının son 6 ay içinde geçirildiğine dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz edenlerden ayrıca negatif sonuçlu PCR testi raporu ibrazı talep edilmeyecek ve bu kişileriçin karantina tedbiri uygulanmayacaktır. Bu ülkelerden Türkiye'ye girişlerde aşı sertifikasının veya hastalığın geçirildiğine dair belgelerin ibraz edilememesi durumunda girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat öncesinde yapılmış negatif hızlı antijen test sonucunun ibrazı yeterli görülecektir.)
• Türkiye'ye girişte uçuş öncesi son 72 saat içerisinde register.health.gov.tr sitesi üzerinden yayınlanan giriş formunu doldurması gerekmektedir.
• Ukrayna'ya girişte T.C. vatandaşlarının Covid-19'u kapsayan ve Ukrayna'da geçerli olan Seyahat sigortası yaptırmaları zorunludur. Ülkeye giriş esnasından bu belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir
• Ukrayna'da kapalı mekanlarda maske takma zorunluluğu bulunmaktadır

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
- KAPPATUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
- Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir.
- Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
- Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kappa tur sorumlu tutulamaz.
- Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
- Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
- Kappa tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
- Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
- Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
- Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
- Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KAPPATUR sorumlu tutulamaz.
- Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.
- Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
- Kappa Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Kappa tur dan tazminat hakkı yoktur.
- Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından kappatur kesinlikle sorumlu değildir.
- Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
- Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

-TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE İSTANBUL - KİEV - İSTANBUL ARASI UÇAK BİLETİ
-HAVALİMANI VERGİLERİ ( 150 EUR )
-ZORUNLU SIGORTA (15 EUR ) (İPTAL VEYA DEĞİŞİKLİKTE, İPTAL İADESİ YOKTUR.)
-ALAN - OTEL - ALAN TRANSFERLERİ -
-SEÇİLECEK OTEL KATEGORİSİN DE 3 GECE - 4 GÜN ODA - KAHVALTI KONAKLAMA,
-BÖLGE KARŞILAMALI TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

Ø YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) (50 TL)
Ø 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 €) (İSTEĞE BAĞLI)
Ø COVİD-19 SİGORTA ( 15 € )
Ø PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (İSTEĞE BAĞLI)
Ø KİŞİSEL HARCAMALAR
Ø ŞOFOR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 € ) (İSTEĞE BAĞLI)
Ø MUZE VE OREN YERLERI GIRISLERI (İSTEĞE BAĞLI)
Ø EKSTRA TURLAR VE KİŞİSEL HARCAMALAR

Türkiye vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla geçerli pasaport veya yeni nesil çipli T.C. Kimlik Kartlarıyla vizesiz olarak Ukrayna'ya seyahat edebilmektedirler.

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 3.344,67 2.251,43
Toplam Tutar : 6.689,34 6.754,28
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 3.344,67 2.251,43
Toplam Tutar : 6.689,34 6.754,28
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 3.344,67 2.251,43
Toplam Tutar : 6.689,34 6.754,28
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Betül Yıldırır/6 Ekim Yunanistan Turu

  Her şey çok güzel ve keyifliydi. Teşekkürler.

 • Çiğdem Akbaş Ilgaz/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz Mehmet Taylan Bey Yunanistan'ın tamamına hakim, çok bilgili, hoşgörülü ve profesyonel bir rehberdi. Fiyat performans açısından son derece başarılı bir tatil oldu.

 • Sibel Yıldırım/6 Ekim Yunanistan Turu

  Çok eğlenip güzel yemekler yiyerek ilgili ve güler yüzlü rehberimiz Mehmet Bey'in sayesinde bilgilendik. Teşekkürler.

 • Şevket Bozkurt/6 Ekim Yunanistan Turu

  Kazasız, belasız, sağlıklı ve güzel bir seyahat geçirdik. Çok teşekkür ederim.

 • Tolga Teoman Ünal/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz oldukça bilgili ve yardımseverdi. Ziyaret edilen yerler tamamen harikaydı.

 • İlhan Sülün/28 Ekim Yunanistan Turu

  Gayet dolu dolu bir tur oldu. Çok memnun kaldım. Ayrıca otobüs şoförümüz de çok dikkatli araç kullandı, sabrı için de kendisine teşekkür ediyoruz.

 • Diğdem Ongan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Çok güzel bir seyahat geçirdim. Harika arkadaşlar tanıdım.

 • Hatice Kader Çalık/28 Ekim Yunanistan Turu

  Muhteşem, teşekkürler.

 • Hatice Özkan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Güzel keyifliydi. Teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir