Anasayfa    K-GAP    UÇAKLI GAP MEZOPOTAMYA TURU 3 GECE KONAKLAMALI
 • K-GAP

 • Uçaklı GAP

 • UÇAKLI GAP MEZOPOTAMYA TURU 3 GECE KONAKLAMALI

 • Kontenjan Var
Satın Al
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
16.12.2021 19.12.2021 3 Gece - 4 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
1899 ₺ 1899 ₺ 2499 ₺ 0 ₺ 1799 ₺
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι İstanbul, Gaziantep, Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Tahmis Kahvesi, Almacı Pazarı (Perşembe, 16 Aralık)

Siz değerli misafirlerimiz ile 04.30'da Anadolu Jet Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 07.00' da hareket edecek olan Anadolu Jet Havayolları TK 7270 tarifeli uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen - Gaziantep uçağı ile Gaziantep' e hareket ediyoruz. Gaziantep Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşarak kahvaltımızı alacağımız mekânımıza gidiyoruz. Ekstra kahvaltı molamızın ardından Gaziantep'i gezmeye başlıyoruz. 8 Şubat 1921 tarihinde "Gazi" unvanı verilen Gaziantep'te, ilk durak noktamız Gaziantep Kalesi ve Dokurcum Değirmen'inde şehit olan çocuklar anısına yapılan 14 Şehit Anıtı olacak. Ardından Bakırcılar Çarşısı, Yemeniciler Arastası, Almacı Pazarı ve Tahmis Kahvehanesini göreceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanda Menengiç Kahvesi içebilir, Fıstık, Bakır ve Yemeni alışverişi yapabilirsiniz. Gaziantep tarihi çarşı gezilerimizi tamamladıktan sonra, Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi ve Hamam Müzesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında ise Gaziantep'in meşhur lezzetlerinin tadına bakabilmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. (Ekstra) Öğle yemeği molası sonrasında, ülkemizin en güzel müzelerinden olan Birecik Barajı'nın suları altında kalan Zeugma Şehrinden kurtarılmış, Romalı Generallerin Villalarının taban mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Çingene Kızı ve diğer tüm mozaikleri gördükten sonra Türkiye'de Baklava denince ilk akla gelen şehir olan Gaziantep'te, yörenin en meşhur baklavacılarından birini ziyaret ediyor ve sizlere muhteşem baklavalardan alma şansı veriyoruz. Alışverişlerimizin sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Sabah Kahvaltısı: Gaziantep'te Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhil Değildir.
Öğle Yemeği: Gaziantep'te Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhil Değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Gaziantep - Met Gold Otel, Büyük Veliç Otel, Garni Otel, Antep Konakları vb.
Güzergah mesafe: Gaziantep Havalimanı - Zeugma Müzesi (21km) - Zeugma Müzesi - Bakırcılar Çarşısı (4km) - Bakırcılar Çarşısı - Tahmis Kahvesi (2,5km)

2.GÜN Ι Halfeti Tekne Turu, Birecik Kelaynak Kuşları, Şanlıurfa Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, (Şanlıurfa Sıra Gecesi) (Cuma, 17 Aralık)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, yolumuz bizi çoğu Birecik Barajı'nın suları altında kalan, Karagül Dizisi'nin çekimlerinin de yapıldığı Halfeti'ye çıkaracak. Burada ilk olarak Halfeti limanına ulaşarak teknemize biniyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek (Ekstra Kişi Başı 45 TL) Tekne Turumuzda Kral Kızı Mağarası'nı, Hz. İsa'nın havarilerinden Yohannes' in gelip yerleştiği Rum Kale'yi ve sonrasında Savaşan Köyü'nde Fırat'ın suları altındaki Batık Camii ve minaresini görüp, adını Halil ve Fatma adında iki gencin hikâyesinden aldığı rivayet edilen Halfeti'ye döneceğiz. Vereceğimiz (ekstra) öğle yemeği molamızın ardından aracımıza binerek, Birecik'e hareket ediyor ve burada, nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Kelaynak Kuşlarını ziyaret edeceğiz. Sevimli dostlarımızla çektireceğimiz hatıra fotoğraflarımızın ardından ise, Peygamberler Şehri olarak adlandırılan Şanlıurfa'ya geri dönerek, Balıklı Göl (Halil-Ül Rahman Gölü), Kral Nemrut'un Kızı Zeliha'nın gözyaşlarından oluştuğu da söylenen Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in doğduğu Mağara'yı gezeceğiz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında İsot vb. ürünlerin alışverişini yapacağız. Şanlıurfa gezilerimizin ardından, otelimize ulaşıyoruz. Konaklama otelimizde.
Akşam dileyen misafirlerimiz Sıra Gecesine katılabilirler.(ekstra)
Mevsim koşulları el vermediği durumda Halfeti Tekne turu yapılmayacak olup diğer noktalara daha fazla zaman ayrılacaktır.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Halfeti'de Restoranımızda Ekstra Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhil Değildir.
Akşam Yemeği: Sıra Gecesi Eşliğinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Şanlıurfa - Alahan Butik Otel, Asil Otel, Grand Urfa vb.
Güzergah : Gaziantep - Halfeti (100km), Halfeti - Birecik (70 km), Birecik - Balıklıgöl (110 km)

3.GÜN Ι Şanlıurfa Harran, İlk Üniversite, Göbeklitepe, Mardin, Deyrul Zaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi, Abbaralar, Zinciriye Medresesi (Cumartesi, 18 Aralık)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, yönümüzü kubbeli evleri ve kendine has kültürüyle ünlü Harran'a çeviriyoruz. Burada, Türkiye'de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale ve Tarihi Surları görüp Konik Kubbeli Evlerden birine konuk olacağız. Bu keyifli ziyaretimizde yöresel kıyafetler giyip ücreti karşılığında fotoğraf çekilebilirsiniz. Harran evi ziyaretimiz sonrasında, ilk İbadethane ve yerleşim yeri özelliğini taşıyan, dünya tarihin başlangıç noktası Göbeklitepe' ye ulaşacağız. Burada 12000 yıl öncesine ait Tapınakları, turna, yılan, domuz gibi kabartmaları görüp, Şanlıurfa'dan ayrılacağız. Ve yolumuz bizi “Gecesi Gerdanlık, Gündüzü Seyranlık” sıfatı verilen Mardin'e çıkaracak. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Mardin'i gezmeye başlıyoruz. İlk gezi noktamız ise Kasımiye Medresesi olacak. Bu muhteşem yapıyı keyifle gezip, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Cumhuriyet Meydanı'na ulaşacağız. Buradan itibaren Mardin'i yürüyerek gezeceğiz. Minaresi ile meşhur Ulu Camii'ni, Abbaraları, Şahtana Konağı'nı ve Şehidiye Camii'ni görerek Mardin Şehir Turu'muzu bitireceğiz. Verilecek boş zamandan sonra 5. yüzyılda bir Güneş Tapınağı'nın üzerine yapılan Deyrul Zaferan Manastırı'nı ziyaret edeceğiz. Burada Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek turumuzu sonlandırıyoruz. Manastır gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Mardin Ebrar Sofrası Restoran'da Mardin Tabağı Menüsü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhil Değildir.
Akşam Yemeği: Otelde Set-Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Mardin - Mesopotamia Otel, Matiat Otel vb.
Güzergah : Şanlıurfa - Harran (45km), Harran - Göbeklitepe (60km), Göbeklitepe - Deyrul Zaferan(200km) - Deyrul Zaferan - Kasımiye Medresesi ( 10km)

4.GÜN Ι Midyat, Hasankeyf, Batman, Diyarbakır (Pazar, 19 Aralık)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimize Sıla ve Hercai dizilerinin de çekildiği ve daha birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi'ni gezerek başlıyoruz. Burada sosyal medya hesaplarımızda kullanmak üzere bolca fotoğraf çektikten sonra Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek hoş vakitler geçiriyoruz. Yürüyüş sonunda ulaşacağımız şehir merkezinde, Midyat'ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden ve Lahor Ağacının kökü ile boyanan Mavi Badem Şekeri satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman vereceğiz. Serbest zaman sonrasında aracımızla buluşarak, Hasankeyf'e doğru hareket ediyoruz. Baraj yapımı sonrasında Yeni Hasankeyf ve Eski Hasankeyf olarak ikiye ayrılan bu eşsiz kentin her iki kısmını da gezme fırsatımız olacak. İlk olarak Eski Hasankeyf'ten taşınarak Yeni Hasankeyf'te konumlandırılan El Rızık Camisi, Sultan Süleyman Camisi ve Zeynel Bey Türbesi'ni ziyaret edeceğiz. Buradaki gezilerimizin ardından tarifsiz bir deneyim bizleri bekliyor olacak. Arzu eden konuklarımızla birlikte gerçekleştireceğimiz Ekstra Hasankeyf Tekne Turumuzla (Ekstra Kişi Başı 45 TL), Eski Hasankeyf'in derinliklerine dalıyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek gezimizde eski Hasankeyf'in hatıralarını yâd edeceğiz. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra, Türkiye'de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman'ı panoramik olarak görüp bu modern kentte çok ama çok lezzetli bir öğle yemeği yiyoruz. (Ekstra) Yemek sonrasında, Güneydoğu'nun en eski kenti olarak bilinen Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Diyarbakır'da ilk olarak, Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden olan ve 35 yaş şiiri ile tanınan Cahit Sıtkı Tarancı'nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneklerinden biridir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu'da kurulan ve Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camii'ni geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu'nu görüyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapı ve Yeni Kapı'yı panoramik olarak gördükten sonra, Diyarbakır Havalimanı'na ulaşıyoruz. Havalimanına varışımızı takiben Anadolu Jet Hava Yollarının TK 7213 tarifeli seferi 21:15 uçağı ile ile Adana - İstanbul Sabiha Gökçen Uçuşu yaparak siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.
Mevsim koşulları el vermediği durumda Hasankeyf Tekne turu yapılmayacak olup diğer noktalara daha fazla zaman ayrılacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set-Menü veya Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Batman - Ali Usta Restoran / Usta Tabağı Menüsü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhil Değildir.
Akşam Yemeği: Diyarbakır - Serbest Zaman / Serbest Menü
Konaklama: Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur!

NOT: Bölge yoğunluğu ve mevsime göre programda geziler aynı kalacak şekilde rehberlerimiz gerekli gördükleri anda programda ki gezi noktaları sıralaması ve günlerinde değişiklik yapabilirler.

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

Otobüslerimizin hareket saatleri değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı ve sözlü teyit edilmesi gerekmektedir.
-İstanbul dışından gelecek misafirlerimizin ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir.
-Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
-Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
-Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
-Kappa tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır.
-Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
-Turun iptali durumunda sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu takdirde fiyatlardaki değişiklikler alternatif turlara yansıtılır.
-Bu gezi ya da turların yapılamamasından Kappatur sorumlu tutulamaz.
-Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
-3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.
-Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
-Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
-Misafirlere bağlı olan gecikmelerde, Rehberin verdiği saatlere uyulmaması durumunda tur programına yazılsa dahi gezilemeyen yerlerden Kappa Tur sorumlu tutulamaz.
-Rezervasyon sırasında koltuk garantisi verilemez.
-Tur rehberi koltukları özel durumlara göre belirler. Gerekirse Rotasyon uygulayabilir.
-Tur programı yayınlandığı tarihten itibaren geçerlidir.

TUR BEDELİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER:

Anadolu Jet ile İstanbul Sabiha Gökçen-Gaziantep / Diyarbakır
İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti
Otellerde 3 Gece Konaklama
3 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Lüks Araçlar ile Transfer ve Gezi Hizmetleri
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR BEDELİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Tüm Özel Harcamalar
Tüm Öğlen Yemekleri, İlk Gün Kahvaltı, Son gün akşam yemeği
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 977,99 658,32
Toplam Tutar : 1.955,97 1.974,96
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 8 Taksit 9 Taksit 10 Taksit 11 Taksit 12 Taksit
Taksit Tutarı : 949,50 633,00 498,49 402,59 335,49 290,28 256,37 229,99 206,99 189,90 175,66
Toplam Tutar : 1.899,00 1.899,00 1.993,95 2.012,94 2.012,94 2.031,93 2.050,92 2.069,91 2.069,91 2.088,90 2.107,89
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 8 Taksit 9 Taksit 10 Taksit 11 Taksit 12 Taksit
Taksit Tutarı : 949,50 633,00 474,75 379,80 316,50 287,56 251,62 223,66 205,09 188,17 172,49
Toplam Tutar : 1.899,00 1.899,00 1.899,00 1.899,00 1.899,00 2.012,94 2.012,94 2.012,94 2.050,92 2.069,91 2.069,91
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 977,99 658,32
Toplam Tutar : 1.955,97 1.974,96
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Betül Yıldırır/6 Ekim Yunanistan Turu

  Her şey çok güzel ve keyifliydi. Teşekkürler.

 • Çiğdem Akbaş Ilgaz/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz Mehmet Taylan Bey Yunanistan'ın tamamına hakim, çok bilgili, hoşgörülü ve profesyonel bir rehberdi. Fiyat performans açısından son derece başarılı bir tatil oldu.

 • Sibel Yıldırım/6 Ekim Yunanistan Turu

  Çok eğlenip güzel yemekler yiyerek ilgili ve güler yüzlü rehberimiz Mehmet Bey'in sayesinde bilgilendik. Teşekkürler.

 • Şevket Bozkurt/6 Ekim Yunanistan Turu

  Kazasız, belasız, sağlıklı ve güzel bir seyahat geçirdik. Çok teşekkür ederim.

 • Tolga Teoman Ünal/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz oldukça bilgili ve yardımseverdi. Ziyaret edilen yerler tamamen harikaydı.

 • İlhan Sülün/28 Ekim Yunanistan Turu

  Gayet dolu dolu bir tur oldu. Çok memnun kaldım. Ayrıca otobüs şoförümüz de çok dikkatli araç kullandı, sabrı için de kendisine teşekkür ediyoruz.

 • Diğdem Ongan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Çok güzel bir seyahat geçirdim. Harika arkadaşlar tanıdım.

 • Hatice Kader Çalık/28 Ekim Yunanistan Turu

  Muhteşem, teşekkürler.

 • Hatice Özkan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Güzel keyifliydi. Teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir