Anasayfa    GAP TURLARI    THY ile 19 MAYIS GAP TURU
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
17.05.2023 20.05.2023 3 Gece - 4 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
5490 ₺ 5490 ₺ 8235 ₺ 500 ₺ 4490 ₺
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι Gaziantep, Zeugma Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Almacı Pazarı, Zincirli Bedesten, Tekke Cami-i Külliye, Tahmis Kahve, Birecik, Halfeti Tekne Turu, Kral Kızı Mağarası, Rumkale, Merziven Vadisi, Balıklı G (Çarşamba, 17 Mayıs)

Sabah saat 04:35 de İstanbul Havalimanı İç Hatlar gidişte Türk Hava Yolları Kontuarı önünde bulunma. Saat 06:35 Türk Hava Yolları TK 2220 tarifeli seferi ile İstanbul-Gaziantep uçuşu. Varış sonrası Havalimanında bizleri bekleyen aracımıza binerek rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde ilk durağımız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi oluyor. Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin arkeoloji kısmına geçerek tarih öncesi fosil ve insanların kullandığı eşyalar, mezar gibi eserleri görüp müzeden ayrılıyoruz. Zeugma gezimiz sonrasında Meşhur Gaziantep baklavasının tadına bakıp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Baklava alışverişi sonrası Bakırcılar Çarsısından geçerek; Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve, kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Nizip ve Birecik üzerinden Halfeti'ye hareket ediyoruz. Fırat Nehri kıyısındaki Kelaynak Koruma ve Üreme İstasyonu na varıyoruz. Buradan Eski Halfeti'de özel teknemize geçerek (ekstra) Birecik Baraj Gölü üzerinde yapacağımız turla; Kral Kızı Mağarası, Rumkale, Batık Köy Savaşan, Merzimen Vadisi görüyoruz. Tekne Turu Dönüşü Şanlıurfa'ya hareket. Şanlıurfa' ya varışımızı takiben Şanlıurfa'yı gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Balıklı Göl'ü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfa'nın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han'da serbest zaman veriyoruz. Bu sürede yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize hareket ve konaklama.

Akşam dileyen misafirlerimiz Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi programımıza katılabilirler (Ekstra)

Sabah Kahvaltısı: Gaziantep' te serbest ekstra
Öğle Yemeği : Gaziantep' te yöresel restoranda yerel lezzetler ekstra
Akşam Yemeği: Sıra Gecesi (ekstra)
Konaklama: Grand Urfa Hotel vb.

2.GÜN Ι Harran, Konik Evler, Harran Üniversitesi, Göbeklitepe, Adıyaman, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Antik Kenti, Tanrı Heykelleri, Nemrut Dağı (Perşembe, 18 Mayıs)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Harran' a doğru yola çıkıyoruz. Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadolu'da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Harran gezimiz sonrasında Göbekli tepeye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Göbeklitepe gezimiz sonrasıda Adıyaman' a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek olan Nemrut dağı turumuz için hareket ediyoruz. Kommagene Krallığı'nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü'ne hareket ediyoruz. Dört yöne bakan dört steli gördükten sonra Roma İmparatorluğu'nun efsanevi IX. Lejyonu'nun inşa ettiği Cendere Köprüsü'nü görerek Kartal Yuvası'nı andıran Kommagene Krallığı'nın kutsal kraliyet tapınaklarının ve idare binalarının bulunduğu Arsemia Antik Kenti'ne varıyoruz. Anadolu'nun en büyük kaya yazıtlarından birisini de girişinde barındıran Hierotezyon ve üzerinde ünlü Tanrı-Kral Tokalaşma Sahnesini (Antiochos-Heracles) görerek ayrılıyor ve yolumuza minibüslerimizle devam ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik bir minibüs yolculuğu ardından araçlarımızdan ayrılarak yaya olarak Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. İlk olarak Doğu Terası' nda bizleri bekleyen Tanrı heykellerini gördükten sonra Tören Yolu'nu takip ederek Batı Terası' na varıyoruz. Heykelleri güneşin batışı eşliğinde izledikten sonra bizleri bekleyen minibüslere binerek otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği : Adıyaman' da Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Bozdoğan Otel vb.

3.GÜN Ι Deyrul Zaferan Manastırı, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Kasımiye Medresesi, Mezopotamya Ovası, Mardin Sokakları, Kırklar Kilisesi, Eski PTT Binası, Ulu Cami, Şehidiye Cam, Mardin (Cuma, 19 Mayıs)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Otantik yapısıyla masalsı bir köşe olan Mardin' e hareket ediyoruz. Mardin' e varışımızı takiben tüm Dünya' daki Süryanilerin merkezi olarak kabul edilen Deyrulzaferan Manastırı gezimize başlıyoruz. Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane, Mezar bölümlerini görerek tekrardan aracımıza binerek Mardin' e doğru yola çıkıyoruz. Turumuza Kasımiye Medresesi ile devam ediyoruz. Artuklu dönemi mimarisi ile inşa edilmiş yapıdan görebileceğimiz eşsiz Mezopotamya Ovası' nın uçsuz bucaksız manzarası hepimizi etkisi altına alacak. Medrese gezimiz sonrasında Mardin şehir merkezi ulaşarak Mardin Sokakları gezimize başlıyoruz. Kırklar kilisesi, Abbaralar, Eski PTT binası, Ulu camii, Şehidiye camii gibi taş işçiliğinin daha birçok ustalık eserini görebileceğimiz yürüyüşümüzü gerçekleştirirken kendinizi kadim bir diyarda hissedeceksiniz. Gezimiz sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde

Sabah Kahvaltısı : Otelimizde Tur Ücretine Dahildir
Öğle Yemeği: Mardin' de yöresel restoranda yerel lezzetler ekstra
Akşam Yemeği: Otelimizde Tur Ücretine Dahildir.
Otel Adı : Anemon Mardin Hotel vb.

4.GÜN Ι Midyat, Telkâri Çarşısı, Midyat Konuk Evi, Batman, Hasankeyf, Hasankeyf Tekne Turu, Diyarbakır, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Ulu Camii, Surlar Mardin Kapı (Cumartesi, 20 Mayıs)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Midyat'a hareket ediyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek güzel vakitler geçiriyoruz. Midyat'ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra, Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Kaymakamlık Konuk Evi' ne uğruyoruz aracımızla buluşarak Hasankeyf'e doğru hareket ediyoruz. Türkiye'de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman'ı panoramik olarak gördükten sonra, Ilısu Barajı ile sular altında kalmış olan Hasankeyf'e varıyoruz. Eski Hasankeyf'ten çıkartılan eserlerin bir kısmını Yeni Hasankeyf' de görüyoruz. Bunlar Zeynel Bey Türbesi, El Rızk camisi ve Süleyman Paşa camilerinin minarelerini görebileceğiz. Ardından Eski Hasankeyf'in bulunduğu bölgeyi panoramik olarak görebileceğimiz tekne turumuza çıkıyoruz.(ekstra) Yaklaşık 45 dakika sürecek olan tekne turunda Eski Hasankeyf Kalesi, Eski Hasankeyf Mağaralarını gördükten sonra Batman'a doğru hareket ediyoruz. Batman'a varışımızı takiben ekstra öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Diyarbakır gezisine başlıyoruz. Edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı'nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin de en güzel örneğidir. Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu'da kurulan V. Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarını Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü, Hevsel Bahçelerini görüp, fotoğraflıyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı' yı panoramik olarak görüp bu harika şehre veda ederek Diyarbakır havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları saat 22:15 TK 2611 tarifeli seferi ile Diyarbakır - İstanbul uçuşunu gerçekleştiriyoruz.

Dünyanın herhangi bir yerinde tekrar görüşebilmek dileğiyle

NOT: Bölge yoğunluğu ve mevsime göre programda geziler aynı kalacak şekilde rehberlerimiz gerekli gördükleri anda programda ki gezi noktaları sıralaması, konaklama bölgelerinde ve günlerinde değişiklik yapabilirler.

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

-Otobüslerimizin hareket saatleri değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı ve sözlü teyit edilmesi gerekmektedir.
-İstanbul dışından gelecek misafirlerimizin ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir.
-Tur programında belirtilen tur güzergahı örnek güzergah olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
-Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
-Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
-Kappa tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır.
-Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
-Turun iptali durumunda sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu taktirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu taktirde fiyatlardaki değişiklikler alternatif turlara yansıtılır.
-Bu gezi ya da turların yapılamamasından Kappatur sorumlu tutulamaz.
-Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir.
-3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.
-Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
-Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
-Misafirlere bağlı olan gecikmelerde,Rehberin verdigi saatlere uyulmaması durumunda tur programına yazılsa dahi gezilemeyen yerlerden Kappa Tur sorumlu tutulamaz.
-Rezervasyon sırasında koltuk garantisi verilemez.
-Tur rehberi koltukları özel durumlara gore belirler.Gerekirse Rotasyon uygulayabilir.
-Tur programı yayınlandığı tarihten itibaren geçerlidir.

TUR BEDELİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER

THY ile İstanbul Havalimanı - Gaziantep / Diyarbakır - İstanbul Havalimanı uçak bileti
Otellerde 3 Gece Konaklama
3 Sabah Kahvaltısı
2 Akşam Yemeği
Lüks Araçlar ile Transfer ve Gezi Hizmetleri
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (30 TL - İptal Ve Değişiklikte İptal İadesi Yoktur.)

TUR BEDELİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Özel Harcamalar
Tüm Öğlen Yemekleri, İlk Gün Kahvaltı, Son gün akşam yemeği
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Eris Garantisi (Erken Rezervasyon İptal Sigortası) (İsteğe Bağlı)
(300 TL)Kappa Tur Güvencesi Altında Tur Hareketine 15 Gün Kalaya Kadar Koşulsuz Şartsız Turu İptal Etme İmkanı Sunar. Zorunlu Sağlık Sigortası Ve Eris Ücreti İade Edilmez.
(ERİS SİGORTASI UÇAK VE OTOBÜS YOLCULUĞUNU KAPSAMAZ.)

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 2.827,35 1.903,20
Toplam Tutar : 5.654,70 5.709,60
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit
Taksit Tutarı : 2.827,35 1.903,20 1.441,13 1.163,88 979,05
Toplam Tutar : 5.654,70 5.709,60 5.764,50 5.819,40 5.874,30
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 8 Taksit 9 Taksit 10 Taksit 11 Taksit 12 Taksit
Taksit Tutarı : 2.745,00 1.830,00 1.441,13 1.163,88 969,90 839,19 741,15 664,90 598,41 549,00 507,83
Toplam Tutar : 5.490,00 5.490,00 5.764,50 5.819,40 5.819,40 5.874,30 5.929,20 5.984,10 5.984,10 6.039,00 6.093,90
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 8 Taksit 9 Taksit 10 Taksit 11 Taksit 12 Taksit
Taksit Tutarı : 2.745,00 1.830,00 1.372,50 1.098,00 915,00 831,34 727,43 646,60 592,92 544,01 498,68
Toplam Tutar : 5.490,00 5.490,00 5.490,00 5.490,00 5.490,00 5.819,40 5.819,40 5.819,40 5.929,20 5.984,10 5.984,10
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 2.827,35 1.903,20
Toplam Tutar : 5.654,70 5.709,60
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Mehmet Yavuz Canalp/Yunanistan Turu

  Atina, Selanik turu TÜRKİYE'nin en değerli organizasyonu. düşünmeden çok kolay katılarak keyif yapmak demek. Gelmeyen bilmediği için pişman olmayabilir. Ama bir neden ile katılınca neden daha önce gitmedim diye düşünecektir.

 • Nadir YILMAZSOY/Yunanistan Turu

  22/26 Şubat Yunanistan turunu esimle birlikte Kappa tur ile deneyimledik her açıdan çok memnun kaldık rehberimiz Mehmet Taylan ile gittiğimiz ülkeyi herseyiyle yaşadık emeğine sağlık teşekkürler.

 • Melek Dal/Benelux & Paris Turları

  Harika dolu dolu bir tur geçirdik. Rehberimiz Serap Ergünlü Hanımefendi, gerçekten çok donanımlı ve işini layıkıyla yaptı. Tekrar başka turlarda görüşmek umuduyla teşekkür ederiz.

 • Ebru Dinç/Porto-Lizbon Turu

  Kappa Tur ile 26 - 30 Ocak 2023 tarihlerinde Porto - Lizbon turuna 4 kişi katıldık. Çok güzel bir tur geçirdik. Otellerimiz şehir merkezinde ve yeterli konfora sahipti. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sonraki turlarda görüşmek üzere

 • Şenay Aydemir/İtalya Turu

  Sevgili Hakan beyin İtalya gezisindeki müthiş bilgisi ve anlatımı inanılmaz keyif aldık arkadaşımla birlikte , çok yardım sever ve her konuda inanılmaz bizleri aydınlattı ,. Tüm tur süreci için kendisine ve Kappa tur a çok teşekkür ediyorum

 • Semra Yıldız/Orta Avrupa

  Kappa ile orta avrupa turuna katıldım. Gerçekten çok başarılıydı çok keyifli bir geziydi. Başta rehberimiz levent bey olmak üzere tüm kappatur ailesine teşekkür ederim

 • Sedat Algönül/Portekiz Turu

  26- 30 Ocak 2023 tarihinde Kappa tur ile Portekiz ‘e yaptığımız seyahatten çok memnun kaldık . Tşk ederim.

 • Traveller/Benelux & Paris Turu

  Serap Hanımla Benelüks Paris turuna katıldık. Çok ilgiliydi, bilgiliydi ve sayesinde çok detaylı şekilde gezebildik. Resmen şehirlerin altını üstüne getirdik. Paramızın karşılığını kesinlikle aldığımızı düşünüyorum. Şoförler ve oteller de gayet iyiydi. Temizlik kahvaltı olsun. Teşekkürler.

 • Yasemin Yal,ın/Italya Turu

  Aldığımız hizmetten fazlasıyla memnun kaldım . Sonraki seyahatlerim de yine sizi tercih ederim . Özellikle rehbermiz Sayın Hakan ben alanında 1 numara ayrıca tüm seyahat boyunca tura katılan arkadaşlara teşekkür etmek isterim hepsi bir birinden pırlantaydı . Sevgiler

 • Şükrü Korkut/Prag Turu

  KAPPA TOUR’la ikinci defa Prag seyahati yaptım. İyi bir organizasyonda ve profesyonel bir rehberde gezmek çok mükemmeldi. İlerideki turları da katılmayı planlıyorum umarım güzel seyahatler yaparız sevgili KAPPA TOUR size çok çok teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir