Anasayfa    BULGARİSTAN    4 GÜN SOFYA(3)-PLEVNE-PLOVDIV 3* OTELLER
 • BULGARİSTAN

 • SOFYA

 • 4 GÜN SOFYA(3)-PLEVNE-PLOVDIV 3* OTELLER

 • Kontenjan Var Vize bilgisi al
Satın Al
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
18.08.2022 21.08.2022 3 Gece - 4 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
129 € 129 € 194 € 0 € 129 €
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι İSTANBUL-SOFYA (Perşembe, 18 Ağustos)

Çarşamba gece 23.55 de Harbiye merkez ofis önünden hareket. Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin yapılması ardından Sofya ya yolculuk.

Sofya’ya varışımızın ardından Sofya şehir turu.14.yüzyılda Bulgar Devletinin Osmanlı hakimiyeti altına girmesiyle, Sofya da 1382de Osmanlıların eline geçti ve Rumeli beylerbeyi buraya yerleşti. Sredets şehri, 13. yüzyılın sonlarından 19. yüzyıla kadar Osmanlı Devletinin egemenliği altında kaldı. Bu arada 14. yüzyılın sonlarında şehir Sofya ismini alır. Sofya Bulgaristan ın başkenti ve en büyük şehri. Nüfusu yaklaşık 1,3 milyon kişidir.Bulgaristan’ın en büyük Ortodoks kilisesi olan Aleksander Nevski Kilisesi,Başkanlık Sarayı, Parti Binası, Sofya’nın en eski yapısı olan Aziz George Kilisesi,Banyabaşı Cami görülecek yerler arasındadır.Sofya turumuzun ardından Sofya otelimize transfer.Geceleme otelimizde

2.GÜN Ι SOFYA (Cuma, 19 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Plevne turuna katılabilirler.Plevne Bulgaristan’ın en kalabalık yedinci şehridir.93 Harbi sırasında Gazi Osman Paşa tarafından Plevne savunması’nın yapıldığı kenttir.şehir de 200’den fazla anıt bulunmaktadır.Turumuzun ardından Sofya otelimize transfer.Akşam dileyen misafirlerimiz Bulgar Gecesi Show turuna katılabilirler.Turumuzun ardından Sofya otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Plevne turu kişi başı : 30 €
Bulgar Gecesi Show turu (folklor-dans-müzik-yemekli)kişi başı : 30 €

3.GÜN Ι SOFYA (Cumartesi, 20 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Rilski Manastır turu na katılabilirler. Rila vadisinde: Balkan Yarımadasının 3000 metreye kadar yükselen, en yüksek dağının eteklerinde, kuzey-batı ucunda kuruludur. Sofya şehrinden, 117 km. uzaklıktadır.Bulgaristanın en büyük ünlü Ortodoks manastırıdır.Freskleri ve mimarisi ile Bulgar sanatının başyapıtıdır. Ortodoks kilisesi tarafından “Aziz” ilan edilen “St John” isimli bir keşiş adına, MS.930 yılı civarında: keşiş Ioan Rilski ve müritleri tarafından kurulmuştur.1778 yılında, bölgede büyük bir yangın çıkmış ve bütün orman varlığı ile birlikte, birçok tarihi eser de yok olmuştur. Uzun süreli onarımlar sonucunda yeniden yapılan manastır, 1833 yılında yeniden yanmış ve ardından, binlerce Bulgar sanatçı burayı yeniden onarmışlar ve ülke genelinden toplanan bağışlarda, bugünkü konumuna getirmişlerdir.Kilisede, birbirinden değerli altın kaplama eşyalarla süslenmiş beş kubbe, üç sunak ve iki yan şapel bulunmaktadır.Turumuzun ardından Sofya otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Rilski Manastır turu kişi başı : 25 €

4.GÜN Ι SOFYA -ISTANBUL (Pazar, 21 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından İstanbul’a hareket.Dileyen misafirlerimiz Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Plovdiv (Felibe) turu na katılabilirler. Plovdiv,Nebet Tepe, Taksim Tepe, Cambaz Tepe diye anilan üç tepe üzerinde kuruludur. Kentin ortasından Meriç Nehri geçiyor ve nehrin iki yakası 6 köprüyle birbirine bağlanıyor.Sofya’dan sonra en büyük şehri olan Plovdiv (FİLİBE), Türkiye Kapıkule sınır kapısına 150 km uzaklıkta olup şehrin nüfusu 700.000 civarındadır.Arkeolojik bulgulara göre yaklaşık 6000 yıllık bir tarihi olduğu belirlenen Plovdiv’in, Roma’dan, Atina’dan ve istanbul’dan daha eski bir kent olduğu söyleniyor. Plovdiv Barok tarzı olarak adlandırılan restore edilmiş 150’den fazla evden oluşan bu yerde bugün binaların her biri müze, galeri, atölye, otel, lokanta ve gece kulübü olarak işletiliyor.Osmanlı’dan kalma Cumaya Camii olarak bilinen Ulu Cami, Dünyaca ünlü Baçkovo Manastırı,Bizans döneminden kalan Gürcü manastırı,her odaya güneşin girebileceği şekilde tasarlanmış olan Filibe evleri görülecek yerler arasındaır.Turumuzun ardından İstanbul’a hareket.Gece 23.00 sıralarında İstanbul’a varış ve Kappatur hizmetlerinin sonu.
Plovdiv turu kişi başı : 30 €

İKİNCİ TUR İNDİRİMİ

INDIRIM FIRSATLARINI KACIRMAYIN !
2. turunu alana + % 5 indirim , 3. Turunu alana + % 10 indirim
(2022 yılı içerisinde 2. ve 3. Turu alan misafirlerimize sadece paket tur fiyatı üzerinden + indirim sağlar)


PROGRAMDA Kİ 4 TURU ALMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ TURA KAYIT ESNASINDA %20 İNDİRİMLİ ALABİLİRLER.115 € YERİNE 92 €.

1. Plevne turu kişi başı : 30 €
2. Bulgar Gecesi Show turu (folklor-dans-müzik-yemekli)kişi başı: 30 €
3. Rilski Manastır turu kişi başı : 25 €
4. Plovdiv turu kişi başı : 30 €

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
- KAPPATUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
- Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir.
- Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
- Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kappa tur sorumlu tutulamaz.
- Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
- Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
- Kappa tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
- Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
- Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
- Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
- Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KAPPATUR sorumlu tutulamaz.
- Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.
- Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
- Kappa Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Kappa tur dan tazminat hakkı yoktur.
- Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından kappatur kesinlikle sorumlu değildir.
- Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
- Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
TUR BROŞÜRÜNÜ VE NOTLAR PAKET TUR SOZLESMESİNİN AYRILMAZ BIR EKIDIR.
PAKETTUR SOZLESMESINDE IMZASI BULUNAN KISI VE KISILER ADINA TESLIM ALINMISTIR.
İSİM SOYİSİM İMZA:

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

-OTOBÜS İLE İSTANBUL-SOFYA-İSTANBUL ULAŞIM
-ZORUNLU SİGORTA (15 € )( İPTAL VEYA DEĞİŞİKLİKTE,İPTAL İADESİ YOKTUR.)
-SEÇİLEN OTEL KATEGORİSİNDE 3 GECE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA
-HAVALİMANI-OTEL-HAVALİMANI TRANSFERLERİ
-SOFYA ŞEHİR TURU
-PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

-BULGARİSTAN VİZE ÜCRETİ VE HIZMET BEDELİ (İSTEĞE BAĞLI) (140 € )
-YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) ( 50 TL )
-30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 €) (İSTEĞE BAĞLI)
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (İSTEĞE BAĞLI)
-KİŞİSEL HARCAMALAR
-ŞOFOR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 € ) (İSTEĞE BAĞLI)
-MUZE VE OREN YERLERI GIRISLERI (İSTEĞE BAĞLI)
-YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 3,4 EURO (SADECE GEREKLI OLAN OTELLERDE PASAPORT IBRAZI ILE DIREK OTELE ODENIR)
-ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (30 €) (İSTEĞE BAĞLI)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 7 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ)

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 1.162,62 782,60
Toplam Tutar : 2.325,23 2.347,80
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 1.162,62 782,60
Toplam Tutar : 2.325,23 2.347,80
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 1.162,62 782,60
Toplam Tutar : 2.325,23 2.347,80
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 1.162,62 782,60
Toplam Tutar : 2.325,23 2.347,80
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Betül Yıldırır/6 Ekim Yunanistan Turu

  Her şey çok güzel ve keyifliydi. Teşekkürler.

 • Çiğdem Akbaş Ilgaz/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz Mehmet Taylan Bey Yunanistan'ın tamamına hakim, çok bilgili, hoşgörülü ve profesyonel bir rehberdi. Fiyat performans açısından son derece başarılı bir tatil oldu.

 • Sibel Yıldırım/6 Ekim Yunanistan Turu

  Çok eğlenip güzel yemekler yiyerek ilgili ve güler yüzlü rehberimiz Mehmet Bey'in sayesinde bilgilendik. Teşekkürler.

 • Şevket Bozkurt/6 Ekim Yunanistan Turu

  Kazasız, belasız, sağlıklı ve güzel bir seyahat geçirdik. Çok teşekkür ederim.

 • Tolga Teoman Ünal/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz oldukça bilgili ve yardımseverdi. Ziyaret edilen yerler tamamen harikaydı.

 • İlhan Sülün/28 Ekim Yunanistan Turu

  Gayet dolu dolu bir tur oldu. Çok memnun kaldım. Ayrıca otobüs şoförümüz de çok dikkatli araç kullandı, sabrı için de kendisine teşekkür ediyoruz.

 • Diğdem Ongan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Çok güzel bir seyahat geçirdim. Harika arkadaşlar tanıdım.

 • Hatice Kader Çalık/28 Ekim Yunanistan Turu

  Muhteşem, teşekkürler.

 • Hatice Özkan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Güzel keyifliydi. Teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir