Anasayfa    KARADENİZ TURLARI    SAMSUN BAŞLANGIÇ UÇAKLI KARADENİZ RÜYASI 3 GECE KONAKLAMALI
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
20.04.2023 23.04.2023 3 Gece - 4 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
5490 ₺ 5490 ₺ 7989 ₺ 999 ₺ 4990 ₺
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι SAMSUN-ORDU-GİRESUN (Perşembe, 20 Nisan)

Siz değerli misafirlerimizle Sabiha Gökçen Hava Limanından saat 06:30'da Anadolu Jet kontuarı önünde buluşuyoruz. Anadolu Jet Hava Yolları ile saat 08:45 te Samsun'a uçuyoruz. 10:30'da Samsun'a vardığımızda hava limanında bizleri bekleyen aracımıza binip Rüya Gibi Karadeniz turumuza başlıyoruz.

19 Mayıs 1919' da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ilk ayak bastığı yeri simgelemek üzere yapılan İlk Adım Anıtı'nı, Atatürk Heykeli'ni görüp, Bandırma Vapuru'nu ve Gazi Müzesini geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında mavi ile yeşilin buluştuğu şehir Ordu'da, Karadeniz'in en güzel seyir terasına sahip olan 485 metre yüksekliğindeki Boztepe'ye teleferik ile çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Boztepe'den Ordu'yu izliyoruz. Çay ve kahvelerimizi yudumladıktan sonra Giresun’a hareket ediyor ve burada Giresun kalesini gördükten sonra Trabzon'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.GÜN Ι TRABZON-RİZE (Cuma, 21 Nisan)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Maçka ilçesinde bulunan Coşan Dere kenarından Altındere Milli Parkında bulunan Sümela Manastırı'na doğru yola çıkıyoruz. Manastırın açık olan bölümlerini rehberimizin anlatımı eşliğinde fotoğraflıyoruz. (Not: T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları devam etmekte olup, manastırı dışarıdan fotoğraflayıp ayrılma durumumuz da olabilmektedir). Sümela Manastırı gezimizi tamamladıktan sonra Akçaabat Köftesi yemek ve yöresel birçok yemek bulacağımız Akpınar Restauranta gidiyoruz. Nefis yemeklerimiz yedikten sonra çaylarımızı içiyor ve yönümüzü Sürmene'ye çevirip Bıçak alışverişimizin ardından Vatan Çay Fabrikasına gidip burada alışverişimizi tamamlıyoruz.Trabzon Of, Çaykara, Taşkıran güzergâhından rotamızı Uzungöl’e çeviriyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan ağaç türleri, asma köprüleri, sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilir yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Uzungöl'de Cam terasa çıkıyor ve gölü yukarıdan resmetme imkanı buluyorsunuz. Dileyen misafirlerimiz için burada düzenleyeceğimiz Lustra ve Karaster Yaylaları turuna katılabilir (Kişi Başı Ekstra) minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor, Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında görsellerde mevcut olan tepeden çekilmiş Uzungöl manzarasını fotoğraflayabilir ve o manzara eşliğinde içeceklerinizi yudumlama fırsatı bulabilirsiniz. Ekstra turumuza katılmayan misafirlerimiz Uzungölün tadını çıkarabilirler. Katılan misafirlerimiz ile ekstra turumuzu tamamladıktan sonra Uzungöl’e geri dönüyoruz. Bu güzel gezimizin ardından konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

3.GÜN Ι RİZE-ARTVİN (Cumartesi, 22 Nisan)

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından bu günümüzü bölgenin en güzel yaylalarını ve derelerini görmeye gideceğiz.

Öncelikle Rize ilimizin Çayeli ilçesindeki Çeçeva Köyü Çay Bahçeleri Turu gezimiz ile devam ediyoruz. Burada bir çok çay markasının, dizi film ve reklam çekimlerinin yapıldığı uçsuz bucaksız çay bahçelerini ziyaret ediyoruz, dev salıncak, sallanan köprü, görme imkanınız olacaktır, Ziyaretimizin sonrasında Rize’nin ilçesi olan Ardeşen de bulunan tek HES yapılmayan Fırtına Deresinde bulunan tesisimize gidiyoruz. Pınar alabalık restoarantta alacağımız bölgeye has olan kırmızı benekli alabalık, köfte tavuk mıhlama laz böreği yeme imkanı bulacağız, yemeğimizin ardından sizler için ekstra olarak yapacağımız Karadeniz’in yükselen trendi Zipline, Fırtına Deresi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 350 metre uzunluğunda bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor.

Fırtına Deresinde Rafting Yaklaşık 1,5 saat süren Türkiye Federasyonu tarafından Uzman Eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting (Ekstra) ve dev salıncak eğlencesi sonrasında Çat Vadisi, Çinçiva Köprüsü, Zilkale ve Palovit Şelalesini görme imkanı bulacağımız gezimizi düzenliyoruz (Ekstra) katılmak istemeyen misafirlerimiz Çamlıhemşin de serbest olarak vakit geçirebilirler.

Karadenizin en meşhur yaylasına gitmek için yola çıkıyoruz.1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yayla'sında bulunan Gelintülü Şelalesi, Horon Düzlüğü gezilerimizi tamamlıyoruz.

Buraya kadar gelmişken salıncağa binmeden asla dönmeyin, altınızda bulutlar karşınızda batan veya doğan güneş ile hayatınızın en özel anlarından birini yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.Katılmak istemeyen misafirlerimiz Ayder 'de serbest olarak vakit geçirecek olup, dinlenmek için otelimize hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN Ι ARTVİN-BATUM (Pazar, 23 Nisan)

Siz değerli misafirlerimizle sabah otelde aldığımız kahvaltıdan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

Artvin Borçka ilçesi sınırlarında bulunan Klaskur Köyü yakınlarında 18. yy da derenin önünün kapanması sonucu oluşmuş gizli bir cennet olan Dağları birbirinden ayıran vadiler arasında yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından; muhteşem doğası ve bitki örtüsüyle Karagöl'de zamanın durmasını isteyeceğiniz anlar yaşayacağınız turumuz (Ekstra) olarak yapılmaktadır.

Ekstra tura katılmak istemeyen misafirlerimiz, Borçka’da serbest zaman geçirebilirler. Buradaki gezimizin ardından, Hopa'dan geçerek ülkemizi Gürcistan'a bağlayan Sarp Sınır Kapısına Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio Kalesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’ni seyredip, dillere destan olan Ters Ev için küçük bir fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’nin hikâyesini dinleyip, sonrasında Piazza Meydanı’na geçiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatmaktadır.

Tiyatro Meydanında, altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binası'nı, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünya'daki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesi'ni görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş ve Casino da vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından yönümüzü tekrar Sarp sınır kapısına yönlendiriyoruz. Burada Free Shop da yapacağımız alışverişler sonrasında gümrükten Türkiye tarafına geçiyoruz.
Serbest zaman sonrasında Rize-Artvin Havalimanına hareket ediyoruz. Anadolu Jet Hava Yolları ile İstanbul'a uçuyor ve siz değerli misafirlerimizle vedalaşarak ayrılıyoruz.

Kappa Tur ailesi olarak Dünya'nın başka bir yerinde görüşmek dileğiyle...


NOT:Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan Resimli Yeni Kimlik Kartı veya Pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur.

DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 150 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. RESMİ OLARAK 01.09.2019 TARİHİ İTİBARİ İLE ESKİ NÜFUS CÜZDANLARI İLE GÜRCİSTAN'A GEÇİŞ SAĞLANAMAYACATIR.

PAKET TUR BROŞÜR NOTLAR

-Otobüslerimizin hareket saatleri değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı ve sözlü teyit edilmesi gerekmektedir.
-İstanbul dışından gelecek misafirlerimizin ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir.
-Tur programında belirtilen tur güzergahı örnek güzergah olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
-Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
-Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
-Kappa tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır.
-Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
-Turun iptali durumunda sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu taktirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu taktirde fiyatlardaki değişiklikler alternatif turlara yansıtılır.
-Bu gezi ya da turların yapılamamasından Kappatur sorumlu tutulamaz.
-Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir.
-3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.
-Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
-Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
-Misafirlere bağlı olan gecikmelerde,Rehberin verdigi saatlere uyulmaması durumunda tur programına yazılsa dahi gezilemeyen yerlerden Kappa Tur sorumlu tutulamaz.
-Rezervasyon sırasında koltuk garantisi verilemez.
-Tur rehberi koltukları özel durumlara gore belirler.Gerekirse Rotasyon uygulayabilir.
-Tur programı yayınlandığı tarihten itibaren geçerlidir.

TUR BROŞÜRÜNÜ VE NOTLAR PAKET TUR SÖZLEŞMESİNİN AYRILMAZ BİR EKİDİR. PAKET TUR SÖZLEŞMESİNDE İMZASI BULUNAN KİŞİ VE KİŞİLER ADINA TESLİM ALINMIŞTIR.
İSİM SOYİSİM İMZA:

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

TÜRK HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL HAVALİMANI-SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI-RİZE ARTVİN HAVALİMANI-SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANI GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
OTELLERDE 3 GECE KONAKLAMA
3 SABAH KAHVALTISI
3 AKŞAM YEMEĞİ
LÜKS ARAÇLAR İLE TRANSFER VE GEZİ HİZMETLERİ
PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM ÇEVRE GEZİLERİ
PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
1618 NOLU TURİZM KANUNUNA GÖRE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI (30 TL - İPTAL VE DEĞİŞİKLİKTE İPTAL İADESİ YOKTUR.)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

TÜM ÖZEL HARCAMALAR
TÜM ÖĞLEN YEMEKLERİ, İLK GÜN KAHVALTI, SON GÜN AKŞAM YEMEĞİ
EKSTRA BELİRTİLEN TÜM ORGANİZASYONLAR
TÜM YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
MÜZE KART ( KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINA AİT MÜZELERE GİRİŞ İÇİN GEREKLİDİR)
MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ
ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (ISTEGE BAGLI) (300TL)KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 2.827,35 1.903,20
Toplam Tutar : 5.654,70 5.709,60
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit
Taksit Tutarı : 2.827,35 1.903,20 1.441,13 1.163,88 979,05
Toplam Tutar : 5.654,70 5.709,60 5.764,50 5.819,40 5.874,30
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 8 Taksit 9 Taksit 10 Taksit 11 Taksit 12 Taksit
Taksit Tutarı : 2.745,00 1.830,00 1.441,13 1.163,88 969,90 839,19 741,15 664,90 598,41 549,00 507,83
Toplam Tutar : 5.490,00 5.490,00 5.764,50 5.819,40 5.819,40 5.874,30 5.929,20 5.984,10 5.984,10 6.039,00 6.093,90
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 8 Taksit 9 Taksit 10 Taksit 11 Taksit 12 Taksit
Taksit Tutarı : 2.745,00 1.830,00 1.372,50 1.098,00 915,00 831,34 727,43 646,60 592,92 544,01 498,68
Toplam Tutar : 5.490,00 5.490,00 5.490,00 5.490,00 5.490,00 5.819,40 5.819,40 5.819,40 5.929,20 5.984,10 5.984,10
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 2.827,35 1.903,20
Toplam Tutar : 5.654,70 5.709,60
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Mehmet Yavuz Canalp/Yunanistan Turu

  Atina, Selanik turu TÜRKİYE'nin en değerli organizasyonu. düşünmeden çok kolay katılarak keyif yapmak demek. Gelmeyen bilmediği için pişman olmayabilir. Ama bir neden ile katılınca neden daha önce gitmedim diye düşünecektir.

 • Nadir YILMAZSOY/Yunanistan Turu

  22/26 Şubat Yunanistan turunu esimle birlikte Kappa tur ile deneyimledik her açıdan çok memnun kaldık rehberimiz Mehmet Taylan ile gittiğimiz ülkeyi herseyiyle yaşadık emeğine sağlık teşekkürler.

 • Melek Dal/Benelux & Paris Turları

  Harika dolu dolu bir tur geçirdik. Rehberimiz Serap Ergünlü Hanımefendi, gerçekten çok donanımlı ve işini layıkıyla yaptı. Tekrar başka turlarda görüşmek umuduyla teşekkür ederiz.

 • Ebru Dinç/Porto-Lizbon Turu

  Kappa Tur ile 26 - 30 Ocak 2023 tarihlerinde Porto - Lizbon turuna 4 kişi katıldık. Çok güzel bir tur geçirdik. Otellerimiz şehir merkezinde ve yeterli konfora sahipti. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sonraki turlarda görüşmek üzere

 • Şenay Aydemir/İtalya Turu

  Sevgili Hakan beyin İtalya gezisindeki müthiş bilgisi ve anlatımı inanılmaz keyif aldık arkadaşımla birlikte , çok yardım sever ve her konuda inanılmaz bizleri aydınlattı ,. Tüm tur süreci için kendisine ve Kappa tur a çok teşekkür ediyorum

 • Semra Yıldız/Orta Avrupa

  Kappa ile orta avrupa turuna katıldım. Gerçekten çok başarılıydı çok keyifli bir geziydi. Başta rehberimiz levent bey olmak üzere tüm kappatur ailesine teşekkür ederim

 • Sedat Algönül/Portekiz Turu

  26- 30 Ocak 2023 tarihinde Kappa tur ile Portekiz ‘e yaptığımız seyahatten çok memnun kaldık . Tşk ederim.

 • Traveller/Benelux & Paris Turu

  Serap Hanımla Benelüks Paris turuna katıldık. Çok ilgiliydi, bilgiliydi ve sayesinde çok detaylı şekilde gezebildik. Resmen şehirlerin altını üstüne getirdik. Paramızın karşılığını kesinlikle aldığımızı düşünüyorum. Şoförler ve oteller de gayet iyiydi. Temizlik kahvaltı olsun. Teşekkürler.

 • Yasemin Yal,ın/Italya Turu

  Aldığımız hizmetten fazlasıyla memnun kaldım . Sonraki seyahatlerim de yine sizi tercih ederim . Özellikle rehbermiz Sayın Hakan ben alanında 1 numara ayrıca tüm seyahat boyunca tura katılan arkadaşlara teşekkür etmek isterim hepsi bir birinden pırlantaydı . Sevgiler

 • Şükrü Korkut/Prag Turu

  KAPPA TOUR’la ikinci defa Prag seyahati yaptım. İyi bir organizasyonda ve profesyonel bir rehberde gezmek çok mükemmeldi. İlerideki turları da katılmayı planlıyorum umarım güzel seyahatler yaparız sevgili KAPPA TOUR size çok çok teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir