Anasayfa    K-GAP    UÇAKLI YILBAŞI YEREL TATLAR GAP TURU 2 GECE
 • K-GAP

 • Uçaklı GAP

 • UÇAKLI YILBAŞI YEREL TATLAR GAP TURU 2 GECE

 • Kontenjan Var
Satın Al
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
31.12.2021 02.01.2022 2 Gece - 3 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
1599 ₺ 1599 ₺ 1799 ₺ 100 ₺ 1499 ₺
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι Şanlıurfa, Balıklı Göl, Hz. İbrahim Makamı, Ayn Zeliha Gölü, Gümrük Han, Harran, Konik Evler, İlk Üniversite, Göbeklitepe (Cuma, 31 Aralık)

04.00de Pegasus Havayolları Kontuarı önünde buluşarak güvenlik kontrolünden geçiyor ve 06.05de hareket edecek olan Pegasus Havayolları PC 2420 tarifeli uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen - Şanlıurfa uçağı ile Şanlıurfaya hareket ediyoruz. Şanlıurfa Havaalanında bizi bekleyen aracımıza binerek, Şanlıurfa merkeze gidiyor ve kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepe Kutsal Alanını geziyoruz. Sonrasında ise Akçakale sınır kapısı yolunu takip ederek ipek yolu üzerindeki Mezopotamya kültüründe ay tanrıçası Sin inanışının bulunduğu ve kesişen yollar anlamına da gelen Harran ilçemize ulaşıyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs (Cennet Camii), avlusunda yer alan Anadoluda kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evleri ziyaret ediyoruz. Ardından Şanlıurfaya doğru yol almaya başlıyoruz. Şanlıurfaya gelmeden hemen önce Hz. Eyüpün makamına ulaşıyor ve Çile Çektiği Kuyuyu ve Çeşmeyi görüyoruz. Serbest zaman sonrasında öğle yemeği için restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasında ise Şanlıurfayı gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Balıklı Gölü ziyaret ediyoruz. Hemen sonrasında ise Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, eski Mevlid-i Halil Camii, yeni Mevlid-i Halil Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü ve Hz.İbrahimin ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezilerimiz sonrasında Urfanın simgelerinden olan ve birçok dizi setinin kurulduğu Gümrük Han da serbest zaman veriyoruz. Bu sürede yöresel isot, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ve artık tüm gezilerimizi tamamlayıp, akşam yemeği ile birlikte Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi (Ekstra) programı düzenliyoruz. Bu eşsiz deneyim sonrası, unutulmaz hatıralarla otelimize yerleşiyoruz.

Akşam dileyen misafirlerimiz Yılbaşı Gala programına katılabilirler. Yeni yıla Urfa nın muhteşem lezetleri ve şahane eğlence programıyla girebilirler. ( Ekstra )

Sabah Kahvaltısı: Bölgede Ekstra Olarak Alınacak
Öğle Yemeği: Karışık Kebap Mönü (Ekstra)
Akşam Yemeği: Sıra Gecesi (Ekstra)
Konaklama: El Ruha Otel, Harran Otel, Grand Urfa Otel, Asil Otel, Uludağ Otel Şanlıurfa vb.

2.GÜN Ι Gaziantep - Zeugma Mozaik Müzesi - Gaziantep (Ayıntap) Kalesi - Naib Hamamı - 14 Şehitler Anıtı - Zeytin Han - Savaş Müzesi - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tahmis Kahvesi - (Cumartesi, 1 Ocak)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Rehberimizin bilgilendirme amaçlı anlatımları eşliğinde muhteşem mutfağını tüm dünyaya tanıtmayı başarmış Gazi şehrimiz, Antep`e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Gaziantep`e varışımızın ardından ilk durağımız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi oluyor. Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin arkeoloji kısmına geçerek tarih öncesi fosil ve insanların kullandığı eşyalar, mezar gibi eserleri görüp müzeden ayrılıyoruz. Sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek öğle yemeğine gidiyoruz ve meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra günümüzde hala faal olan Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını geziyor ve Dokurcum Meydanında bulunan 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek; Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve, kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Gaziantep`in olmazsa olmazlarından Kurtuluş Savaşı sırasındaki kentin düşmana karşı direnişinin yer aldığı tematik bir müze olan Savaş Müzesine gidiyoruz. Müze binasının altında bulunan mağara ve buradan şehrin farklı yönlerine açılan geçitlerin bulunduğu mağara sergi alanı; Antep`in koca bir orduya karşı koyuşunun sırrını, mermi toplayan çocuklar canlandırması, İmalat-ı Harbiye canlandırması, savaşta kadınlarımız canlandırması, Şehitlerin nakli ve Çellonun Emine`si canlandırmasını gördükten sonra tarihi çarşılarda sizlere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Antakyada ki otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Antep e özgü lezzetler (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak Tur Ücretine Dâhildir
Konaklama: Saray Otel, Zeyn Otel, Defne Prenses Otel vb

3.GÜN Ι Antakya (Hatay), Saint Pierre Kilisesi, Antakya Mozaik Müzesi, Habin-i Neccar Cami, Harbiye Şelaleleri, Samandağ, Dor Mabedi, Titus Tünelleri, Adana (Pazar, 2 Ocak)

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk olarak Hristiyanlık tarihinin en eski Kiliselerinden olarak kabul edilen ve Hristiyanlık isminin ilk kez zikredildiği St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrasında dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesine gidiyoruz. Bir dönem şaşalı hayat yaşayan Antik dönemin en önemli kentlerinden olan Antiokeyadan kalan mozaikleri gezerken Kem Göz Mozaiğini ve Kral Şuppililuma Heykelini görmeyi lütfen unutmayın. İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Harbiye Şelalelerine doğru hareket ediyoruz. Antakyaya çok yakın bir konumda bulunan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollonun hikâyesine konu olan şelaleleriyle meşhur Harbiyeye hareket ediyoruz. Antakya halkının sayfiye yeri olarak yoğun bir şekilde ziyaret ettiği Harbiye Şelalerine doğru keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Harbiye gezimiz sonrasında Samandağ ilçemize hareket ediyoruz. İlk olarak Hıdırbey Köyünde Hz. Musanın Asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacını görerek, o ağacın gölgesinde kahvelerimizi içiyoruz. Ardından tandırda katıklı ekmeğin tadına bakıyoruz. Daha sonra köylülerin elleriyle yaptıkları nar ekşisi, zeytinyağı biber salçası, zeytin alma şansı buluyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Türkiyenin en uzun sahili olan Samandağ sahillerini görebileceğimiz Dor Mabedinde fotoğraf molası veriyoruz. Dor Mabedini ziyaret ettikten sonra Romalılar tarafından sel sularından Limanı korumak için yapılan Titus Tüneline hareket ediyoruz. Titus Tüneli içerisinde yürüyüşümüz sırasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olan Beşikli Mağarayı da geziyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Adana Hava Limanına doğru hareket ediyoruz. (Zamanlamamıza ve bölge yoğunluğuna bağlı olarak akşam yemeği için Adanada serbest zaman verilecektir.) Havalimanına varışımızı takiben Pegasus Hava Yollarının PC 2095 tarifeli seferi 20:40 uçağı ile ile Adana - İstanbul Sabiha Gökçen Uçuşu yaparak siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacaktır Tur Ücretine Dâhildir
Öğle Yemeği: Antakyaya özgü yöresel lezzetler (Ekstra)
Akşam Yemeği: Adana da Kebap Menü

PAKET TUR BROŞÜRLERİ

-Otobüslerimizin hareket saatleri değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı ve sözlü teyit edilmesi gerekmektedir.
-İstanbul dışından gelecek misafirlerimizin ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir.
-Tur programında belirtilen tur güzergahı örnek güzergah olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
-Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
-Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
-Kappa tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
-Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır.
-Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
-Turun iptali durumunda sigorta ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
-Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu taktirde gerçekleştirilecektir, daha az katılım olduğu taktirde fiyatlardaki değişiklikler alternatif turlara yansıtılır.
-Bu gezi ya da turların yapılamamasından Kappatur sorumlu tutulamaz.
-Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir.
-3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür.
-Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
-Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
-Misafirlere bağlı olan gecikmelerde,Rehberin verdigi saatlere uyulmaması durumunda tur programına yazılsa dahi gezilemeyen yerlerden Kappa Tur sorumlu tutulamaz.
-Rezervasyon sırasında koltuk garantisi verilemez.
-Tur rehberi koltukları özel durumlara gore belirler.Gerekirse Rotasyon uygulayabilir.
-Tur programı yayınlandığı tarihten itibaren geçerlidir.

TUR BEDELİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

Pegasus ile İstanbul Sabiha Gökçen- Şanlıurfa / Adana - İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti
Otellerde 2 Gece Konaklama
2 Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
1 Akşam Yemeği
Lüks Araçlar ile Transfer ve Gezi Hizmetleri
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR BEDELİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm Özel Harcamalar
Öğlen Yemekleri
1.Gün akşamı yapılabilecek olan gece Urfa Sıra Gecesi
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir Müze kartı bulunmayan misafirlerimizin tur öncesinde veya tur esnasında temin etmeleri önerilir

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 823,49 554,32
Toplam Tutar : 1.646,97 1.662,96
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 8 Taksit 9 Taksit 10 Taksit 11 Taksit 12 Taksit
Taksit Tutarı : 799,50 533,00 419,74 338,99 282,49 244,42 215,87 193,66 174,29 159,90 147,91
Toplam Tutar : 1.599,00 1.599,00 1.678,95 1.694,94 1.694,94 1.710,93 1.726,92 1.742,91 1.742,91 1.758,90 1.774,89
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 8 Taksit 9 Taksit 10 Taksit 11 Taksit 12 Taksit
Taksit Tutarı : 799,50 533,00 399,75 319,80 266,50 242,13 211,87 188,33 172,69 158,45 145,24
Toplam Tutar : 1.599,00 1.599,00 1.599,00 1.599,00 1.599,00 1.694,94 1.694,94 1.694,94 1.726,92 1.742,91 1.742,91
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 823,49 554,32
Toplam Tutar : 1.646,97 1.662,96
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Betül Yıldırır/6 Ekim Yunanistan Turu

  Her şey çok güzel ve keyifliydi. Teşekkürler.

 • Çiğdem Akbaş Ilgaz/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz Mehmet Taylan Bey Yunanistan'ın tamamına hakim, çok bilgili, hoşgörülü ve profesyonel bir rehberdi. Fiyat performans açısından son derece başarılı bir tatil oldu.

 • Sibel Yıldırım/6 Ekim Yunanistan Turu

  Çok eğlenip güzel yemekler yiyerek ilgili ve güler yüzlü rehberimiz Mehmet Bey'in sayesinde bilgilendik. Teşekkürler.

 • Şevket Bozkurt/6 Ekim Yunanistan Turu

  Kazasız, belasız, sağlıklı ve güzel bir seyahat geçirdik. Çok teşekkür ederim.

 • Tolga Teoman Ünal/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz oldukça bilgili ve yardımseverdi. Ziyaret edilen yerler tamamen harikaydı.

 • İlhan Sülün/28 Ekim Yunanistan Turu

  Gayet dolu dolu bir tur oldu. Çok memnun kaldım. Ayrıca otobüs şoförümüz de çok dikkatli araç kullandı, sabrı için de kendisine teşekkür ediyoruz.

 • Diğdem Ongan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Çok güzel bir seyahat geçirdim. Harika arkadaşlar tanıdım.

 • Hatice Kader Çalık/28 Ekim Yunanistan Turu

  Muhteşem, teşekkürler.

 • Hatice Özkan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Güzel keyifliydi. Teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir