Anasayfa    BALKANLAR (VİZESİZ)    4 GUN THY ILE BELGRAD YILBASI
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
29.12.2023 01.01.2024 3 Gece - 4 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
399 € 399 € 579 € 150 € 399 €
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι İSTANBUL - BELGRAD (Cuma, 29 Aralık)

Siz değerli misafirlerimizle İstanbul Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali önünde saat 05:25'de buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları TK1081 nolu sefer sayılı uçuşu ile saat 08:25'de Belgrad'a hareket. Yerel saatle saat 08:05'de varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte yapacağımız panoramik Belgrad turumuzda, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Sborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz akşam alternatif olarak gerçekleştirilecek olan Sırp Müziği Gecesi Akşam Yemeği'ne katılabilirler. Bu turumuzda Belgrad'ın eğlence merkezlerinden biri olan özel bir mekanda, yöresel canlı Sırp müziği eşliğinde yemek yiyeceğimiz unutulmayacak bir geceyi yaşayacağız geceleme otelimizde. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Sırp Müziği Gecesi Akşam Yemeği : 45 €

2.GÜN Ι BELGRAD (Cumartesi, 30 Aralık)

Otelimizden alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Zemun , Tito'nun mezarı ve Tuna gemi turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Zemun'a gidiyoruz. Zemun'da Avusturya-Macaristan dönemine ait köşkler, çarşı, meyhaneler sokağı, eski tiyatro, Zemun parkını görüyoruz. Ardından II. Yugoslavya'nin kurucusu Hırvat asıllı, Marasel Tito'nun anıt mezarını ziyaret edeceğiz.13 Ocak 1953'te Yugoslavya Devlet Baskanlığına seçilen ve Yugoslavya'yı Sosyalist Federal Cumhuriyet haline getiren 1974 yılında ömür boyu devlet başkanlığına getirilen ve 1980 yılında ölen ama saibesi hala süren ziyaretimizin ardından Tuna nehri gemi turuna çıkıyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Zemun ve Tito'nun Mezarı , Tuna Gemi Turu (öğle yemekli): 40 €

3.GÜN Ι BELGRAD (YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN ) (Pazar, 31 Aralık)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Nikola Tesla Müzesi ve Aziz Sava Kilisesi turuna katılabilirler. Alternatif akımın mucidi Sırp asıllı önemli bir bilim adamı olan Nikola Teslaanısına yapılmış bu küçük ama ilginç müzede Tesla'nın yaptığı deneyleri görme ve icatlarını deneyimleme şansını yakalamış olacaksınız. Tur sonrası otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz yılbaşı akşamı için alternatif olarak özel otobüsümüz ve rehberimiz eşliğinde düzenlenecek olan Knez Mihailova caddesi yakınlanrındaki Studentski Trg turuna katılabilirler. Şehrin merkezindeki yılbaşı kutlamalarının ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Nikola Tesla Müzesi ve Aziz Sava Kilisesi Turu 35 €
Yılbaşı Studentski Trg Transferi 35 €

4.GÜN Ι BELGRAD - İSTANBUL (Pazartesi, 1 Ocak)

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman.
Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Voyvoda Eyaleti'nin başkenti Novi Sad'a hareket ediyoruz. Petrovaradin Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket edeceğiz. Şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Türk Hava Yollarının TK1084 nolu tarifeli seferi ile saat 20:25'de İstanbul'a hareket.Yerel saat ile 00:05'de İstanbul'a varış. Kappatur hizmetlerinin sonu
Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi Turu (Öğle Yemekli) 65 €

ALTERNATİF TURLAR

KAYIT ESNASINDA 4 ALTERNATİF TUR
%20 İNDİRİMLİ

185 € yerine, sadece 148

1 Sırp Müziği Gecesi Akşam Yemeği 45 €
2 Zemun ve Tito'nun Mezarı , Tuna Gemi Turu (öğle yemekli) 40 €
3 Nikola Tesla Müzesi ve Aziz Sava Kilisesi Turu 35 €
4 Novi Sad ve Petrovaradin Kalesi Turu (Öğle Yemekli) 65 €


** Yılbaşı Studentski Trg Transferi alternatif tur paketine dahil değildir.Tur öncesi kayıt esnasında bu paket dışında turlar seçilerek alınamaz.

İNDİRİM FIRSATLARI

İNDİRİM FIRSATINI KAÇIRMAYIN !
2. turunu alana + % 5 indirim, 3. Turunu alana + % 10 indirim

(2023 yılı içerisinde 2. ve 3. turu alan misafirlerimize sadece paket tur fiyatı üzerinden + indirim sağlar)
Arkadaşını getirene + % 5 indirim
(2023 yılı içerisinde arkadaşını getirerek aynı tura kayıt yaptıran misafirlere aynı yıl içerisinde katılacakları 2. Turda sadece paket tur fiyatı üzerinden + %5 indirim sağlar) ***indirimler alan vergisi hariç fiyattan hesaplanır.***

PAKET TUR BROŞÜR NOTLARI

1. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
2. Kappatur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
3. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappatur sorumlu değildir.
4. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
5. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kappatur sorumlu tutulamaz.
6. Kappatur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
7. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün / günler gerçekleştirilebilir.
8. Kappatur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
9. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
10. Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
11. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
12. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
13. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün / günler dışında başka bir gün yapılabilir.
14. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Kappatur sorumlu tutulamaz.
15. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dahil değildir.
16. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave açılan-kapanan ek yataktır.
17. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
18. Kappatur konsoloslukla misafirlerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Kappatur'dan tazminat hakkı yoktur.
19. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Kappatur kesinlikle sorumlu değildir.
20. Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı, reçel, kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
21. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden en az 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

TUR BROŞÜRÜNÜ ŞAHSIM VE BERABERİMDEKİ TÜM KATILIMCILAR ADINA OKUDUM, ANLADIM, TESLİM ALDIM.
İSİM, SOYİSİM: İMZA :

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

Ø İSTANBUL HAVALİMANIN'DAN TÜRK
Ø HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
Ø İSTANBUL-BELGRAD - İSTANBUL UÇAK
Ø BİLETİ,
Ø 4* OTELLERDE 3 GECE ODA KAHVALTI
Ø KONAKLAMA
Ø HAVALİMANI VERGİLERİ (150 €)
Ø ZORUNLU SİGORTA (15 €)
Ø ALAN / OTEL / ALAN TRANSFERLERİ,
Ø OTELLERDE ALINACAK SABAH KAHVALTILARI
Ø PANOROMİK ŞEHİR TURLARI
TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

Ø YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA
Ø HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) (150 TL)
Ø PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR
Ø KİŞİSEL HARCAMALAR
Ø ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 € )
Ø YEREL OTERİTELER TARAFINDAN ALINAN
KONAKLAMA VERGİLERİ GECELİK 3-4 EURO
(SADECE GEREKLİ OLAN OTELLERDE PASAPORT
İBRAZI İLE ŞAHSİ VERGİ MAKBUZU ALINARAK
DİREKT OTELE ÖDENİR)
Ø MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ
Ø İÇ HAT BAĞLANTI ANKARA, İZMİR VE ANTALYA
70-100 € / DİĞER ŞEHİRLER 100 € / KIBRIS 100 €
KİŞİ BAŞIDIR.(TÜM ŞEHİRLERDE MÜSAİTLİĞE
GÖRE FİYAT DEĞİŞEBİLİR.)
Ø ERİS GARANTİSİ (ERKEN REZERVASYON İPTAL
SİGORTASI)
(30 €) (İSTEĞE BAĞLI ve TUR HAREKET
TARİHİNDEN 60 GÜN ÖNCESİNE KADAR
ALINABİLİR.) (KAPPA TUR GÜVENCESİ ALTINDA
TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR
KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKÂNI
SUNAR. VİZE ÜCRETİ ZORUNLU SAĞLIK
SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.)
Ø 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
(15 €)
COVİD-19 SİGORTASI (15 €)

HOTEL MR. PRESIDENT DESIGN 4* vb.

Balkanlar, hem kültürel hem coğrafi yakınlığı sebebiyle her mevsim Türkiye’den çok fazla gezginin tercih ettiği rotalardan biridir.

Balkanlar veya Balkan Yarımadası, Avrupa kıtasının güneydoğu kesiminde, İtalya Yarımadası'nın doğusu, Anadolu'nun batısı ve kuzeybatısında yer alan coğrafi ve kültürel bölgedir. 

Bu bölge ; Hırvatistan, Sırbistan, Karadağ, Kosova, Slovenya, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Macaristan, Yunanistan ve Trakya'yı içine alır.

Strateji açısından, Balkanlar, Dünya'nın en önemli yerlerinden birisidir. Batı ile Doğu Avrupa arasındaki kara, hava ve deniz yollarının önemli bir kısmının üzerindedir. Ayrıca, Avrupa'dan Ortadoğu'ya, Kafkaslara ve Asya'ya giden yollar da Balkanlar'dan geçer.

Balkanlar’da muhitlerin coğrafi yapısına bağlı olarak iklimde değişiklikler görülür.

Balkanlardaki Türk yapıları plan, hacim biçimlenişi, kullanılan malzeme ve teknik, cephe düzeni ve süsleme bakımından Osmanlı Türk mimarisinin bir parçasını oluşturmaktadır. Balkan ülkelerindeki Türk eserleri, çoğunlukla Erken ve Klasik Dönem Osmanlı Mimarisinin özelliklerini taşırken, Anadolu’daki çağdaşı olan yapılarla birçok bakımdan ortak ve benzer özelliklere sahiplerdir.

 

Balkan ülkelerinden olan; Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Karadağ, Sırbistan, Bosna-Hersek diplomatik, hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahipleri her altı ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren doksan (90) günü aşmayan bir süre için veya transit geçiş maksadıyla vize almadan geçiş yapabilmektedirler.

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 4.311,08 2.901,95
Toplam Tutar : 8.622,15 8.705,86
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 4.311,08 2.901,95
Toplam Tutar : 8.622,15 8.705,86
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 4.311,08 2.901,95
Toplam Tutar : 8.622,15 8.705,86
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 4.311,08 2.901,95
Toplam Tutar : 8.622,15 8.705,86
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Mehmet Yavuz Canalp/Yunanistan Turu

  Atina, Selanik turu TÜRKİYE'nin en değerli organizasyonu. düşünmeden çok kolay katılarak keyif yapmak demek. Gelmeyen bilmediği için pişman olmayabilir. Ama bir neden ile katılınca neden daha önce gitmedim diye düşünecektir.

 • Nadir YILMAZSOY/Yunanistan Turu

  22/26 Şubat Yunanistan turunu esimle birlikte Kappa tur ile deneyimledik her açıdan çok memnun kaldık rehberimiz Mehmet Taylan ile gittiğimiz ülkeyi herseyiyle yaşadık emeğine sağlık teşekkürler.

 • Melek Dal/Benelux & Paris Turları

  Harika dolu dolu bir tur geçirdik. Rehberimiz Serap Ergünlü Hanımefendi, gerçekten çok donanımlı ve işini layıkıyla yaptı. Tekrar başka turlarda görüşmek umuduyla teşekkür ederiz.

 • Ebru Dinç/Porto-Lizbon Turu

  Kappa Tur ile 26 - 30 Ocak 2023 tarihlerinde Porto - Lizbon turuna 4 kişi katıldık. Çok güzel bir tur geçirdik. Otellerimiz şehir merkezinde ve yeterli konfora sahipti. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Sonraki turlarda görüşmek üzere

 • Şenay Aydemir/İtalya Turu

  Sevgili Hakan beyin İtalya gezisindeki müthiş bilgisi ve anlatımı inanılmaz keyif aldık arkadaşımla birlikte , çok yardım sever ve her konuda inanılmaz bizleri aydınlattı ,. Tüm tur süreci için kendisine ve Kappa tur a çok teşekkür ediyorum

 • Semra Yıldız/Orta Avrupa

  Kappa ile orta avrupa turuna katıldım. Gerçekten çok başarılıydı çok keyifli bir geziydi. Başta rehberimiz levent bey olmak üzere tüm kappatur ailesine teşekkür ederim

 • Sedat Algönül/Portekiz Turu

  26- 30 Ocak 2023 tarihinde Kappa tur ile Portekiz ‘e yaptığımız seyahatten çok memnun kaldık . Tşk ederim.

 • Traveller/Benelux & Paris Turu

  Serap Hanımla Benelüks Paris turuna katıldık. Çok ilgiliydi, bilgiliydi ve sayesinde çok detaylı şekilde gezebildik. Resmen şehirlerin altını üstüne getirdik. Paramızın karşılığını kesinlikle aldığımızı düşünüyorum. Şoförler ve oteller de gayet iyiydi. Temizlik kahvaltı olsun. Teşekkürler.

 • Yasemin Yal,ın/Italya Turu

  Aldığımız hizmetten fazlasıyla memnun kaldım . Sonraki seyahatlerim de yine sizi tercih ederim . Özellikle rehbermiz Sayın Hakan ben alanında 1 numara ayrıca tüm seyahat boyunca tura katılan arkadaşlara teşekkür etmek isterim hepsi bir birinden pırlantaydı . Sevgiler

 • Şükrü Korkut/Prag Turu

  KAPPA TOUR’la ikinci defa Prag seyahati yaptım. İyi bir organizasyonda ve profesyonel bir rehberde gezmek çok mükemmeldi. İlerideki turları da katılmayı planlıyorum umarım güzel seyahatler yaparız sevgili KAPPA TOUR size çok çok teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir