Anasayfa    ÜRDÜN (VİZESİZ)    6 GÜN AMMAN(3) - AKABE(2) - PETRA - 3-4* OTELLER
 • ÜRDÜN (VİZESİZ)

 • AMMAN - AKABE

 • 6 GÜN AMMAN(3) - AKABE(2) - PETRA - 3-4* OTELLER

 • Kontenjan Var Vize bilgisi al
Satın Al
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
30.08.2022 04.09.2022 5 Gece - 6 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
449 € 449 € 599 € 150 € 449 €
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι İSTANBUL - AMMAN (Salı, 30 Ağustos)

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Kappatur kontuarlarında 10:45'de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Ürdün Hava Yolları RJ166 tarifeli seferi ile saat 13:45'de Amman'a uçuş. Yerel saat ile 16:00'da varışımızın ardından panoramik şehir turu. Ürdün'nün başkenti Amman, Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplıyor. Panoramik şehir turunda tarihi çarşılarından olan Eski Çarşı ve Altıncılar Çarşısı görülecek yerler arasında. Daha sonra şehrin modern yaşantısını yansıtan kafeleriyle ünlü Rainbow Caddesi'ni görüyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2.GÜN Ι AMMAN (Çarşamba, 31 Ağustos)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Nebo Dağı, Madaba, Ölü Deniz turuna katılabilirler. İlk durağımız Hz. Musa'nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı olacak. Ardından Filistin'i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada'ya doğru hareket edeceğiz. Sonrasında yeryüzünün en düşük rakımlı deniz seviyesinin 430.5 metre daha altında olan Ölü Deniz'i göreceğiz. 'Ölü Deniz' denilmesinin sebebi, sudaki yüksek tuz oranının, bitkilerin ve hayvanların gelişebilmesi için fazla sert bir ortam yaratmasından ötürü hiçbir yaşama ev sahipliği yapmayışıdır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Öğle Yemekli Nebo Dağı, Madaba, Ölü Deniz Turu: 105 €

3.GÜN Ι AMMAN (Perşembe, 1 Eylül)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Jerash turuna katılabilirler. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından dünyada mutlaka görünmesi gereken 10 Roma kentinden biri olan Jerash Ürdün'ün en önemli ikinci önemli arkeolojik alanıdır. Jerash'ın tarihi M.Ö 7500 yıllarına kadar dayanır. M.Ö 2.yy'da kurulan kent, günümüzdeki en büyük ve en iyi korunmuş Roma ve Bizans kalıntılarına sahiptir. Burada Artemis Tapınağı, tiyatro ve kentin agorası göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Jerash Turu: 80 €

4.GÜN Ι AMMAN - AKABE (Cuma, 2 Eylül)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Akabe'ye hareket. Yol üzerinde misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Petra turuna katılabilirler. Dünya'nın yeni yedi harikasından biri olan Petra M.Ö Afrika Ön Asya Avrupa ticaret yolu üzerinde bulunan ve Indiana Jones filmiyle tüm dünyada ün kazanan efsane tarihi yapıların bulunduğu bir şehirdir. Hz. Musa'nın asası ile su çıkarttığı yer olarak bilinen Petra, UNESCO miras listesi içinde yer almaktadır. Kervanların geçiş güzergâhında yer alan bu şehir, Nebati Uygarlığı döneminde yapılmış olup Kraliyet Mezarı, Hazine Yolu, Antik Su Yolu gibi tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Vadi boyunca doğa harikası dar yollarda yürüyüp şehri keşfediyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen bu muhteşem şehri gezdikten sonra Akabe yolumuza devam ediyoruz. Geceleme Akabe otelimizde.
Petra Turu: 100 €
Not: Yol üzerinde gerçekleşecek olan Petra turuna katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekleme yapacaklardır.

5.GÜN Ι AKABE (Cumartesi, 3 Eylül)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel aracımız eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Rum Vadisi (Wadi Rum) turuna katılabilirler. Rum Vadisi kumtaşı ve granit kaya içinde oluşmuş bir vadidir. Ürdün'deki en büyük vadi olma özelliğini taşımaktadır. 4x4'lerle gezeceğimiz çöl içinde ilginç coğrafi şekiller, eski kervan yolları, eşsiz doğa oluşumlarını göreceğiz. Dileyen misafirlerimiz Akşam Yemekli Rakkas Dans Show turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.
Rum Vadisi Turu: 95 €
Akşam Yemekli Rakkas Dans Show Turu: 55 €

6.GÜN Ι AKABE - AMMAN - İSTANBUL (Pazar, 4 Eylül)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Amman havalimanına transfer. (306 KM) Varışımızın takiben bilet ve bagaj işlemleri ardından Ürdün Havayolları'nın RJ167 tarifeli seferi ile saat 17:00'da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 19:30'da İstanbul'a varış ve Kappatur hizmetlerinin sonu.

ALTERNATİF TURLAR

KAYIT ESNASINDA 4 ALTERNATİF TUR %10 İNDİRİMLİ
380 € Yerine, Sadece 340 €!

1.Öğle Yemekli Nebo Dağı, Madaba, Ölü Deniz Turu: 105 €
2.Jerash Turu: 80 €
3.Petra Turu: 100 €
4.Rum Vadisi Turu: 95 €

(Akşam Yemekli Rakkas Dans Show turu pakete dahil değildir)

Tur öncesi kayıt esnasında bu paket dışında turlar seçilerek alınamaz.

İNDİRİM FIRSATINI KAÇIRMAYIN!
-2. turunu alana + % 5 indirim, 3. turunu alana + % 10 indirim
(2022 yılı içerisinde 2. ve 3. turu alan misafirlerimize sadece paket tur fiyatı üzerinden + indirim sağlar)
Arkadaşını getirene + % 5 indirim
-(2022 yılı içerisinde arkadaşını getirerek aynı tura kayıt yaptıran misafirlere aynı yıl içerisinde katılacakları 2. Turda sadece paket tur fiyatı üzerinden + %5 indirim sağlar)
***indirimler alan vergisi hariç fiyattan hesaplanır.***

ÖNEMLİ NOTLAR

Amman'a seyahat edecek olan Ürdün vatandaşları dâhil tüm yolcuların aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir:

· AŞI: 2 doz aşı zorunludur. (Sinovac, Biontech)

· PCR TEST: Seyahate başlanan ilk noktadan geçerli, uçuştan önce 72 saat (test sonuç zamanı) içinde alınmış negatif PCR testi. (5 yaş ve altı çocuklar ile diplomatlar muaftır)

o Türkiye'de yaptırılan PCR testlerde sadece belirtilen (aşağıdaki link ve aynısı ekli Word dosyasında bulunan) sağlık kuruluşlarından alınanlar geçerlidir.


· SAĞLIK SİGORTASI: Ürdün vatandaşı olmayanlar için Covid-19 tedavisini karşılayacak bir sağlık sigortası.
(Diplomatlar, medikal vize ile sağlık turizmi için gelenler ve Ürdün oturum kartı olanlar muaftır.)

· SAĞLIK BEYAN FORMU: Ekte bulunan Sağlık Beyan Formu (Arapça veya İngilizce olabilir) check-in esnasında yolcu tarafından doldurulmalı ve Ürdün makamlarının talep etmesi durumunda beyan edilmek üzere 1 ay süreyle çıkış noktasında muhafaza edilmelidir.· AŞI YAPTIRAN YOLCULAR: Tam doz aşı yaptıran yolcular aşağıdaki şartların hepsini sağlamaları durumunda uçuşa kabul edilebilir.
o Seyahate başlanan ilk noktadan geçerli, uçuştan önce 72 saat (test sonuç zamanı) içinde alınmış negatif PCR testi.
o Sadece İngilizce veya Arapça dilinde tam doz yaptırılan aşının sertifikası (basılı veya dijital kopya)
o Üzerinde aşı ibaresi olan QR KOD.
o (Bu QR KOD www.visitjordan.gov.jo adresinden temin edilebilir)

PAKET TUR BROŞÜR NOTLARI

1. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
2. Kappatur, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
3. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappatur sorumlu değildir.
4. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
5. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kappatur sorumlu tutulamaz.
6. Kappatur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
7. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün / günler gerçekleştirilebilir.
8. Kappatur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
9. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
10. Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
11. Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
12. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
13. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.
14. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Kappatur sorumlu tutulamaz.
15. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
16. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave açılan-kapanan ek yataktır.
17. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
18. Kappatur konsoloslukla misafirlerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin herhangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Kappatur'dan tazminat hakkı yoktur.
19. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından Kappatur kesinlikle sorumlu değildir.
20. Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı, reçel, kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
21. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden en az 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

-İSTANBUL HAVALİMANI’NDAN ÜRDÜN HAVA YOLLARI TARİFELİ SEFERLERİ İLE İSTANBUL - AMMAN / AMMAN - İSTANBUL UÇAK BİLETİ
-HAVALİMANI VERGİLERİ (150 €)
-ZORUNLU SİGORTA (15 €) (İPTAL VEYA DEĞİŞİKLİKTE, İPTAL İADESİ YOKTUR.)
-SEÇİLEN KATEGORİDEKİ OTELLERDE 5 GECE ODA & KAHVALTI KONAKLAMASI
-ALAN/OTEL/ALAN TRANSFERLERİ VE ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER
-PANORAMİK AMMAN VE AKABE ŞEHİR TURLARI
-PROFESYONEL KAPPATUR REHBERLİK HİZMETLERİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

-YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (SADECE BANKAYA YA DA
-HAVALİMANI VERGİ OFİSİNE ÖDENİR) (50 TL)
-PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR
-KİŞİSEL HARCAMALAR
-ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ (KİŞİ BAŞI 5 €) (İSTEĞE BAĞLI)
-YEREL OTERİTELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGİLERİ GECELİK 3-4 EURO (SADECE GEREKLİ OLAN OTELLERDE PASAPORT İBRAZI İLE ŞAHSİ VERGİ MAKBUZU ALINARAK DİREKT OTELE ÖDENİR)
-MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞLERİ
-30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (15 €)
-PCR TESTİ (50 DOLAR). GİDİŞTEN ÖNCE FORM DOLDURURKEN ÖDEME YAPILIR.
-COVİD-19 SİGORTASI (15 €)

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 4.162,23 2.801,76
Toplam Tutar : 8.324,46 8.405,28
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 4.162,23 2.801,76
Toplam Tutar : 8.324,46 8.405,28
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 4.162,23 2.801,76
Toplam Tutar : 8.324,46 8.405,28
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 4.162,23 2.801,76
Toplam Tutar : 8.324,46 8.405,28
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Betül Yıldırır/6 Ekim Yunanistan Turu

  Her şey çok güzel ve keyifliydi. Teşekkürler.

 • Çiğdem Akbaş Ilgaz/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz Mehmet Taylan Bey Yunanistan'ın tamamına hakim, çok bilgili, hoşgörülü ve profesyonel bir rehberdi. Fiyat performans açısından son derece başarılı bir tatil oldu.

 • Sibel Yıldırım/6 Ekim Yunanistan Turu

  Çok eğlenip güzel yemekler yiyerek ilgili ve güler yüzlü rehberimiz Mehmet Bey'in sayesinde bilgilendik. Teşekkürler.

 • Şevket Bozkurt/6 Ekim Yunanistan Turu

  Kazasız, belasız, sağlıklı ve güzel bir seyahat geçirdik. Çok teşekkür ederim.

 • Tolga Teoman Ünal/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz oldukça bilgili ve yardımseverdi. Ziyaret edilen yerler tamamen harikaydı.

 • İlhan Sülün/28 Ekim Yunanistan Turu

  Gayet dolu dolu bir tur oldu. Çok memnun kaldım. Ayrıca otobüs şoförümüz de çok dikkatli araç kullandı, sabrı için de kendisine teşekkür ediyoruz.

 • Diğdem Ongan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Çok güzel bir seyahat geçirdim. Harika arkadaşlar tanıdım.

 • Hatice Kader Çalık/28 Ekim Yunanistan Turu

  Muhteşem, teşekkürler.

 • Hatice Özkan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Güzel keyifliydi. Teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir