Anasayfa    K-ÜRDÜN    ÜRDÜN HAVA YOLLARI İLE AMMAN(2) AKABE(2) 3*4* OTELLER
 • K-ÜRDÜN

 • AMMAN - AKABE

 • ÜRDÜN HAVA YOLLARI İLE AMMAN(2) AKABE(2) 3*4* OTELLER

 • Kontenjan Var Vize bilgisi al
Satın Al
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
26.01.2022 30.01.2022 4 Gece - 5 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
399 € 399 € 519 € 150 € 399 €
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι İSTANBUL- AMMAN (Çarşamba, 26 Ocak)

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Ürdün Havayolları kontuarlarında 11:05'de buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Ürdün Havayolları RJ166 tarifeli seferi ile saat 14.05'de Amman'a uçuş.Yerel saat ile 15:40'da varışımızın ardından panoramik şehir turu. Amman, Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplıyor.Panoramik şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

2.GÜN Ι AMMAN (Perşembe, 27 Ocak)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Nebo Dağı, Madaba,Ölü Deniz Turu'na (öğle yemekli) katılabilirler. İlk durağımız Hz. Musa'nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı olacak ardından Filistin'i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada'ya doğru hareket ediyoruz. Ardından Yeryüzü'nün en düşük rakımlı deniz seviyesinden 430.5 metre daha altında olan Ölü Deniz'i göreceğiz. 'Ölü Deniz' denilmesinin sebebi, sudaki yüksek tuz oranının, bitkilerin ve hayvanların gelişebilmesi için fazla sert bir ortam yarattığından hiç bir yaşama ev sahipliği yapmayaşındandır.Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Nebo Dağı, Madaba,Ölü Deniz Turu'na (öğle yemekli) Turu : 105 € ( Kişi Başı )

3.GÜN Ι AMMAN-AKABE (Cuma, 28 Ocak)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Akabe'ye hareket. Yol üzerinde misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Petra Turu'na katılabilirler. Dünya'nın yedi harikasından biri olan Petra, M.Ö Afrika Ön Asya Avrupa ticaret Yolu üzerinde bulunan ve İndiana Jones filmiyle tüm dünyada ün kazanan efsane tarihi yapıların bulunduğu bir şehirdir.Hz.Musa'nın asası ile su çıkarttığı yer olarak bilinen Petra UNESCO miras listesi içinde yer alıyor. Kervanların geçiş güzergahında yer alan Petra; Nebati Uygarlığı döneminde yapılmış, Kraliyet mezarı, Hazine Yolu, Antik Su Yolu gibi tarihi eserlere sahip. Vadi boyunca doğa harikası dar yollarda yürüyüp şehri keşfediyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen bu muhteşem şehiri gezdikten sonra Akabe yolumuza devam ediyoruz.Geceleme Akabe otelimizde.
Petra Turu : 100 € ( Kişi Başı )
Not: Yol üzerinde gerçekleşecek olan Petra turuna katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekleme yapacaklardır.

4.GÜN Ι AKABE (Cumartesi, 29 Ocak)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Rum Vadisi (Wadi Rum) Turu'na katılabilirler. Rum Vadisi kumtaşı ve granit kaya içinde oluşmuş bir vadidir. Ürdün'deki en büyük vadidir. 4x4' lerle gezeceğimiz çöl içinde ilginç coğrafi şekiller, eski kervan yolları,eşsiz doğa oluşumlarını göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam yemekli Rakkas dans Show Turu katılabilir. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.
Rum Vadisi (Vadi Rum) Turu : 95 € ( Kişi Başı )
Akşam yemekli Rakkas dans Show Turu : 55 € ( Kişi Başı )

5.GÜN Ι AKABE -AMMAN- İSTANBUL (Pazar, 30 Ocak)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Amman havalimanına transfer. (306 km) Varışımızın takiben bilet ve bagaj işlemleri ardından Ürdün Havayolları'nın RJ167 nolu seferi ile saat 15.15'de İstanbul'a hareket saat 18:50'de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

KAYIT ESNASINDA 3 EKSTRA TUR %10 İNDİRİMLİ

MİSAFİRLERİMİZ TURA KAYIT ESNASINDA %10 İNDİRİMLİ ALABİLİRLER. 300 € YERİNE 270 €

1) Nebo Dağı, Madaba,Ölü Deniz Turu'na (öğle yemekli) Turu : 105 € ( Kişi Başı )( Kişi Başı )
2) Petra Turu :100 € ( Kişi Başı )
3) Rum Vadisi (Vadi Rum) Turu : 95 € ( Kişi Başı )

** Akşam yemekli Rakkas dans Show Turu pakete dahil değildir.**

ÖNEMLİ NOTLAR

**2 doz aşı zorunludur.( Sinovac, Biontech)

Amman'a seyahat edecek olan Ürdün vatandaşları dâhil tüm yolcuların aşağıdaki şartları sağlamaları gerekmektedir:
---PCR TEST: Seyahate başlanan ilk noktadan geçerli, uçuştan önce 72 saat (test sonuç
zamanı) içinde alınmış negatif PCR testi. (5 yaş ve altı çocuklar ile diplomatlar muaftır)
NOT-1: Türkiye'de yaptırılan PCR testlerde sadece belirtilen (aşağıdaki link ve aynısı ekli Word dosyasında bulunan) sağlık kuruluşlarından alınanlar geçerlidir. https://www.gateway2jordan.gov.jo/Labs-List.html

---SAĞLIK SİGORTASI: Ürdün vatandaşı olmayanlar için Covid 19 tedavisini karşılayacak bir sağlık sigortası. (Diplomatlar, medikal vize ile sağlık turizmi için gelenler ve Ürdün oturum kartı olanlar muaftır.)

---SAĞLIK BEYAN FORMU: Ekte bulunan Sağlık Beyan Formu (Arapça veya İngilizce olabilir) Check-in esnasında yolcu tarafından doldurulmalı ve Ürdün makamlarının talep etmesi durumunda beyan edilmek üzere 1 ay süreyle çıkış noktasında muhafaza edilmelidir.
http://carc.gov.jo/images/COVID19/Declaration-Form.pdf


---AŞI YAPTIRAN YOLCULAR: Tam doz aşı yaptıran yolcular aşağıdaki şartların hepsini sağlamaları durumunda uçuşa kabul edilebilir.
· Seyahate başlanan ilk noktadan geçerli, uçuştan önce 72 saat (test sonuç zamanı) içinde
alınmış negatif PCR testi.
· Sadece İngilizce veya Arapça dilinde tam doz yaptırılan aşının sertifikası (basılı veya dijital
kopya)
· Üzerinde aşı ibaresi olan QR KOD. Bu QR KOD www.visitjordan.gov.jo adresinden temin edilebilir.

PAKET TUR BROŞÜRÜ NOTLAR

- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
- KAPPATUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
- Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir.
- Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir.
- Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kappa tur sorumlu tutulamaz.
- Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar.
- Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir.
- Kappa tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez.
- Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir.
- Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez.
- Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir.
- Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 15 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KAPPATUR sorumlu tutulamaz.
- Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir.
- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır.
- Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir.
- Kappa Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Kappa tur dan tazminat hakkı yoktur.
- Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından kappatur kesinlikle sorumlu değildir.
- Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır.
- Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.

ÜCRETE DAHİL SERVİSLER

-ÜRDÜN HAVAYOLLARI İLE İSTANBUL - AMMAN / AMMAN - ISTANBUL ARASI EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
-HAVALİMANI VERGİLERİ (150 € )
-ZORUNLU SİGORTA (15 € )( İPTAL VEYA DEĞİŞİKLİKTE, İPTAL İADESİ YOKTUR.)
-3*4* OTELLERDE 4 GECE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA
-HAVALİMANI-OTEL-HAVALİMANI TRANSFERLERİ
-PANORAMİK AMMAN VE AKABE ŞEHİR TURU
-PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETLERİ

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

-YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI(SADECE BANKAYA VEYA HAVALIMANI VERGI OFISINE ODENIR) 50 TL
-PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,(ISTEGE BAGLI)
-ŞAHSİ HARCAMALAR - (ISTEGE BAGLI)
-YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGİSİ
-ŞOFÖR BAHŞİŞLERİ KİŞİ BAŞI (5 €)- (ISTEGE BAGLI)
-MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ -(ISTEGE BAGLI)
-ALTERNATİF TURLAR- (ISTEGE BAGLI)
-SAĞLIK SIGORTASI 30000 € TEMINATLI ( 15 EUR )-(ISTEGE BAGLI)
-PCR TESTİ

ÜRDÜN 

Arap yarımadasında binlerce yıldır üzerinde yaşamın olduğu topraklarda kurulu bir ülkedir. Başkenti Amman olan Ürdün’ün ikinci büyük kenti Akabe’dir. Ürdün nüfusu yaklaşık 10 milyondur. Ürdün’de okuma yazma oranı %92’dir. Ürdün’ü her yıl 3,5 milyon turist ziyaret etmektedir. Ürdün’ün para birimi, Ürdün Dinarı’dır. 2021 döviz kurlarına göre 1 Ürdün Dinarı yaklaşık 12 Türk Lirası’na denk gelmektedir. 

ÜRDÜN’DE GEZİLECEK YERLER

 Ürdün tarihi ve doğal güzelliklerin bir arada keşfedileceği ülkelerden biridir. Büyüleyici oval meydan, dünyanın 7 harikasından biri Kayıp Kent Petra, Selahaddin-i Eyyubi Kalesi, Kerek Kalesi, Nebo Dağı, Çereş Antik Tiyatrosu ve tabii ki Vadi Ram ziyaretçilerin ilk hedefidir. 

AMMAN 

Ürdün’ün başkenti Amman, 7 tepe üzerine kurulmuştur. Ürdün’ün en büyük şehri olan Amman yakın dönemde hızla büyümüş ve Ortadoğu’nun en büyük ve gelişmiş şehirlerinden biri olmuştur. Amman’da modern yapıların, alışveriş merkezlerinin yanında Amman Kalesi, Emevi Kasrı, Bizans Kilisesi, Roma Tiyatrosu gibi tarihi ziyaret noktalarının olduğu bir şehirdir. 

AKABE 

Akabe, Ürdün’ün Kızıldeniz’e kıyısı olan tek şehridir. Tarihi dokusu yanında muhteşem plajları ve körfezi ile ünlü Akabe, Ürdün’ün turizm ve ticaret kentidir. Akabe’yi her mevsim ziyaret etmek mümkündür. Kış aylarında 20 derece olan ortalama hava sıcakları, yaz aylarında 26 dereceye yükselmektedir. Osmanlı döneminde bölgenin en önemli kenti olan Akabe’de bir çok tarihi eser bulunmaktadır. 

ÜRDÜN’DE HAVA NASIL? 

Ürdün’de iç kesimlerde çöl iklimi hâkimdir. Kışları soğuk, yazları sıcaktır. Sahile yaklaştıkça iklim Akdeniz İklimi özelliği göstermeye başlamakta ve sıcaklık farkları azalmaktadır. 

ÜRDÜN’E NE ZAMAN GİDİLİR? 

Ürdün seyahati planlıyorsanız en ideal aylar, Eylül-Ekim-Kasım ve Mart-Nisan-Mayıs aylarıdır. Ancak Kızıldeniz kıyısındaki Akabe vilayeti için yılın her ayında turistik seyahat planlayabilirsiniz. 

ÜRDÜN’E NASIL GİDİLİR? 

Ürdün Amman’da Queen Alıya uluslararası havalimanı bulunmaktadır. İstanbul’dan direkt olarak Ürdün Hava Yolları’nın ve Türk Hava Yolları’nın Amman’a tarifeli uçusları vardır. Uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 45 dk’dır. 

ÜRDÜN’E VİZE VAR MI? 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için Ürdün’de her 6 ay içinde 90 gün vizesi turistik seyahat yapmak mümkündür. Türkiye ve Ürdün arasında vize muafiyet anlaşması bulunmaktadır. 

ÜRDÜN’DE NE YENİR? 

Ürdün mutfağı son derece zengindir. Özellikle et üzerine kurulmuş yeme içme alışkanlıkları, Akdeniz mutfağından izler taşımaktadır. Fattoş, Humus, Maklube, Mansaf, Alayet Bandara, Şavarma, Kuzu Tandır en çok tercih edilen yemeklerindendir. Ürdün’de en çok tüketilen içecek çay ve limonatadır. 

ÜRDÜN FESTİVALLERİ 

Ürdün yıl içerisinde düzenlenen birçok uluslararası festivale ev sahipliği yapmaktadır. Çeras Kültür ve Sanat Festivali, Ölü Deniz Festivali, Çağdaş Dans Festivali gibi daha bir çok etkinlik ve festival Ürdün’ün kültür ve sanat hayatını canlandırmaktadır. 

ÜRDÜN OTELLER NASIL? 

Ürdün’de otellerin çoğunluğu Amman ve Akabe’de bulunmaktadır. Beş yıldızlı Ürdün otelleri , dört yıldızlı Ürdün otelleri , 3 yıldızlı Ürdün otelleri , butik Ürdün otelleri her yıl milyonlarca misafir ağırlamaktadır. KAPPATUR ile gerçekleştireceğiniz Ürdün turlarında keyif veren ve kaliteli Ürdün otellerinde konaklayacaksınız. 

ÜRDÜN TURLARI 

Vizesiz Ürdün Turlarına katılmak için www.kappatur.com adresinden veya 4440577 numaralı telefondan rezervason yaptırabilirsiniz. Hazinelerle dolu Ürdün’de kültür turlarına katılmak, çölde kurulu medeniyetlerin izlerini takip etmek ve Kızıldeniz’in büyüleyici güzelliklerini tanımak için hemen yerinizi ayırtın! 

ÜRDÜN TUR FİYATLARI 

Ürdün hazinelerini keşfetmek ve baştanbaşa Ürdün’ü gezmek istiyorsanız en cazip fiyatlar, kaçırılmayacak fırsatlar için adresimiz www.kappatur.com, telefon numaramız 444 0 577. Hemen arayın, beklemeden ziyaret edin, seyahat danışmanlarımızdan bilgi alın. Ürdün’de en uygun fiyatlı ve keyifli tatil fırsatlarını kaçırmayın! 

ÜRDÜN TURLARI ERKEN REZERVASYON 

Gelecek yıl için tatil planlarınızı erkenden yapın ve Ürdün Turları erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın! Sizler için hazırladığımız efsanevi Ürdün Turları erken rezervasyon fırsatlarını incelemek için www.kappatur.com adresimizi ziyaret edin! Detaylı bilgi ve rezervasyon için hemen 444 0 577 'yi arayın.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için Ürdün’de her 6 ay içinde 90 gün vizesi turistik seyahat yapmak mümkündür. Türkiye ve Ürdün arasında vize muafiyet anlaşması bulunmaktadır.

2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 2.979,54 2.005,64
Toplam Tutar : 5.959,07 6.016,92
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 2.979,54 2.005,64
Toplam Tutar : 5.959,07 6.016,92
2 Taksit 3 Taksit
Taksit Tutarı : 2.979,54 2.005,64
Toplam Tutar : 5.959,07 6.016,92
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • Betül Yıldırır/6 Ekim Yunanistan Turu

  Her şey çok güzel ve keyifliydi. Teşekkürler.

 • Çiğdem Akbaş Ilgaz/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz Mehmet Taylan Bey Yunanistan'ın tamamına hakim, çok bilgili, hoşgörülü ve profesyonel bir rehberdi. Fiyat performans açısından son derece başarılı bir tatil oldu.

 • Sibel Yıldırım/6 Ekim Yunanistan Turu

  Çok eğlenip güzel yemekler yiyerek ilgili ve güler yüzlü rehberimiz Mehmet Bey'in sayesinde bilgilendik. Teşekkürler.

 • Şevket Bozkurt/6 Ekim Yunanistan Turu

  Kazasız, belasız, sağlıklı ve güzel bir seyahat geçirdik. Çok teşekkür ederim.

 • Tolga Teoman Ünal/6 Ekim Yunanistan Turu

  Tur rehberimiz oldukça bilgili ve yardımseverdi. Ziyaret edilen yerler tamamen harikaydı.

 • İlhan Sülün/28 Ekim Yunanistan Turu

  Gayet dolu dolu bir tur oldu. Çok memnun kaldım. Ayrıca otobüs şoförümüz de çok dikkatli araç kullandı, sabrı için de kendisine teşekkür ediyoruz.

 • Diğdem Ongan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Çok güzel bir seyahat geçirdim. Harika arkadaşlar tanıdım.

 • Hatice Kader Çalık/28 Ekim Yunanistan Turu

  Muhteşem, teşekkürler.

 • Hatice Özkan/28 Ekim Yunanistan Turu

  Güzel keyifliydi. Teşekkürler.

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir