Anasayfa    ITALYA    YILBASI ROMA SABIHA G.THY ILE 3 GECE 4 GUN 4* SI
 • ITALYA

 • ROMA-C

 • YILBASI ROMA SABIHA G.THY ILE 3 GECE 4 GUN 4* SI

 • Kontenjan Var Vize bilgisi al
Satın Al
 Gidiş  Dönüş  Gece  -  Gün  Kontenjan  Vize Durumu
29/12/2018 01/01/2019 3 Gece - 4 Gün Müsait Sorunuz
Paket/Ek Hizmet Fiyat Bilgisi
İki Kişilik Oda Kişi Başı 3.Kişi/İlave Yatak Tek Kişilik Odada Konaklama 0-2 Yaş Çocuk 3-12 Yaş Çocuk
449 € 449 € 614 € 150 € 449 €
Gidiş Tarihi Dönüş Tarihi Paket Adı Fiyat

1.GÜN Ι ISTANBUL - ROMA (Cumartesi, 29 Aralık)

Siz değerli misafirlerimiz ile Sabiha Gökçen Havaalanı Dış hatlar Gidiş Terminali kappatur kontuarı önünde 09.10’da buluşma. Check – in ve bagaj işlemlerinin ardından Türk havayolları TK1837 tarifeli seferi ile 11:45’de Roma’ya hareket. 11.45’de Roma’ya varış. Gümrük işlemlerinin ardından havaalanında bekleyen özel otobüslerimiz ile panoramik Roma şehir tanıtım turu. Tiber Nehri kıyısında yer alan ve 7 tepe üzerine kurulu Roma, sıcak ve cana yakın insanları, süper restaurantları, hareketli kaldırım kahveleri, şık mağazaları ve 300’den fazla çeşmesiyle ünlüdür. Başkentte, İspanyol merdivenleri, Pantheon ve Colleseum ile ünlü tarihi ile bu görkemli ve ölümsüz şehrin her köşesine sinerek, tek başına Roma’nın tamamını görmüş olma fırsatı vermektedir. Piazza Venezia, Piazza Republica, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı’nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Fori dei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir.Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Roma Şaheserleri Turu’na katılabilirler. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek her adım başı Roma'nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Venezia Meydanını, ardından ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı'nı görüyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi'yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma'daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı'na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan'a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro'da Rönesans'ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro meydanını görüyoruz.Tur bitimi otele transfer.
Roma Şaheserleri Turu: 25 € ( Kişi Başı )
 

2.GÜN Ι ROMA (Pazar, 30 Aralık)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Floransa turuna katılabilirler..Floransa'ya varışta şehir tanıtım turumuz başlıyor.Bu turumuzda Ponte Vecchio Floransa'nın yerini gösteren bir işaret taşı gibidir. 14. Yüzyıla tarihlenen üzeri kapalı köprünün eşi ve benzeri yoktur. Köprünün üzerinden diğer tarafa geçilen yolun her iki tarafında, 16. yüzyıldan beri burada olan kuyumcu mağazaları bulunmaktadır. Mağazaların üzerinde bulunan koridor Pitti sarayı ile Uffizi'yi birbirine bağlamaktadır. Signoria Meydanı, Signoria meydanında bulunan heykeller, meydanı bir açık hava müzesi haline getirmiştir. Solda, atın üzerindeki büyük heykel, Giovanni da Bologna tarafından yapılan Küçük Cosimo (Medici)'ya aittir. Neptun (Poseidon) Çeşmesi (1576) 'nin hemen yanındaki bronz levhada rahip Savonarola'nın burada yakıldığını işaret etmektedir. Palazzo Vecchio'nun ön tarafında şanlı Marzocco, ya da Floransa'nın Aslanı, ünlü Judith ve Holophernes'in Donatello tarafından yapılan heykelleri ve Michelangelo tarafından yapılan Davide ve Hecules heykellerinin birer kopyasi bulunmaktadır. Duomo Katedrali, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Uffizi Galerisi, Palazzo Vecchio görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde serbest zaman ve Roma otelimize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz Grande Romantica Gece turumuza katılabiliriler. Bu turumuzda 7 tepe üzerine kurulu Roma’nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine cıkıyoruz, burada eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Romanın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı ve güzel restorantlarının olduğu trastevere bölgesine  gecerek burada akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası buluşma ve bir kahve molası icin ışıklar içinde Roma’yı ve tiber ırmağını seyrederek Navona meydanına hareket varışımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Roma otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Floransa Turu: 80 € ( Kişi başı )
Grande Romantica Gece Turu :25 € ( Kişi Başı ) 

3.GÜN Ι ROMA (Pazartesi, 31 Aralık)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz  ve özel araçlarımız  eşliğinde alternatif olarak düzenlenecek olan Napoli- Pompei turuna katilabilirler.Tarihi Pompei efsanesi. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere  kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu.Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 20.000 yaşayanı ile  yok oldu.Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler,villalar freskler , heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan’ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor. Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli,uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Pompe’ide için  öğle yemeği molası, Ve ardından Napoliye Via Nuova Marina  Liman yolunu takiben varıyoruz.Şehrin en eski Katedrali Chiesa dellaPieta dei Turchini gezisi ardından Şehrin merkez alışveriş caddesi Via Medina da alışveriş yapabilme için serbest zaman. Tur bitimi Piazza Mercato’da buluşma ve Roma otele transfer.Akşam dileyen misafirlerimiz rehberinizin alternatif olarak düzenleyeceği Roma’nın merkezinde bulunan Paparex Restaurant’ta gerçekleşecek Yılbaşı eğlence organizasyonlarına katılabilirler.Arından Geceleme Roma otelimizde.
Napoli-Pompei turu : 90 € ( Kişi başı) 
Roma Yılbaşı eğlence organızasyonu:Paparex Rest.Roma Yılbaşı Eğlence 100 €(Kayıt esnasında alınır ise 85 €)

4.GÜN Ι ROMA - ISTANBUL (YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN) (Salı, 1 Ocak)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Roma Havalimanında transfer.Türk Havayolları TK1838 tarifeli seferi ile 12:40’da İstanbul’a hareket 17:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve  kappatur  hizmetlerinin sonu. Bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle.
 

Dahil Olan Hizmetler

 • TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ  SEFERİ İLE İSTANBUL-ROMA -  İSTANBUL UÇAK BİLETİ
 • HAVALİMANI VERGİLERİ, ( 150 EUR )
 • ZORUNLU SIGORTA,
 • SEÇİLEN OTEL KATEGORİSİNDE  3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA,
 • ALAN/OTEL/ALAN TRANSFERLERI 
 • ROMA PANORAMİK ŞEHİR TURU
 • PROFESYONEL KAPPATUR REHBERLİK HİZMETLERİ
   

Dahil Olmayan Hizmetler

 • SCHENGEN VİZE UCRETI VE HİZMET BEDELI 120 €(ISTEGE BAGLI) 
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ 15 TL (SADECE BANKAYA VEYA HAVALİMANI VERGI OFISINE ODENIR)
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,
 • ŞAHSİ HARCAMALAR
 • ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ(KİŞİ BAŞI 5 €) (ISTEGE BAGLI)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (ISTEGE BAGLI)
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI)
 • YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 2,4,6 EURO (SADECE GEREKLI OLAN OTELLERDE PASAPORT IBRAZI ILE DIREK OTELE ODENIR) 
 • 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SIGORTASI ( 15 EUR ) (ISTEGE BAGLI)
 • ANKARA-İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI  100 € DİĞER İLLER 100 € KIBRIS 100 €(ISTEGE BAGLI)
 • ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (ISTEGE BAGLI)(30 €)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.

Kappatur farkıyla İtalya Turu Videosunu mutlaka izleyin!

Notlar

 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir, ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
 • KAPPATUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
 • Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden Kappa tur sorumlu değildir. 
 • Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
 • Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Kappa tur sorumlu tutulamaz. 
 • Kappa tur, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
 • Kappa tur, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
 • Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 40 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
 • Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
 • Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
 • Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından KAPPATUR sorumlu tutulamaz. 
 • Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
 • 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. 
 • Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
 • Kappa Tur konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde Kappa tur dan tazminat hakkı yoktur. 
 • Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından kappatur kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup tereyağı reçel kahve veya çaydan ibarettir. Grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 
 • Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acentaya teslimi gerekmektedir.
   

Dahil Olan Hizmetler

 • TÜRK HAVA YOLLARI TARİFELİ  SEFERİ İLE İSTANBUL-ROMA -  İSTANBUL UÇAK BİLETİ
 • HAVALİMANI VERGİLERİ, ( 150 EUR )
 • ZORUNLU SIGORTA,
 • SEÇİLEN OTEL KATEGORİSİNDE  3 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA,
 • ALAN/OTEL/ALAN TRANSFERLERI 
 • ROMA PANORAMİK ŞEHİR TURU
 • PROFESYONEL KAPPATUR REHBERLİK HİZMETLERİ
   

Dahil Olmayan Hizmetler

 • SCHENGEN VİZE UCRETI VE HİZMET BEDELI 120 €(ISTEGE BAGLI) 
 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI BEDELİ 15 TL (SADECE BANKAYA VEYA HAVALİMANI VERGI OFISINE ODENIR)
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN TÜM GEZİ VE TURLAR,
 • ŞAHSİ HARCAMALAR
 • ŞÖFÖR BAHŞİŞLERİ(KİŞİ BAŞI 5 €) (ISTEGE BAGLI)
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN ALTERNATİF TURLAR (ISTEGE BAGLI)
 • MÜZE VE ÖREN YERLERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ (ISTEGE BAGLI)
 • YEREL OTERITELER TARAFINDAN ALINAN KONAKLAMA VERGILERI GECELIK 2,4,6 EURO (SADECE GEREKLI OLAN OTELLERDE PASAPORT IBRAZI ILE DIREK OTELE ODENIR) 
 • 30.000 € TEMİNATLI SEYAHAT SIGORTASI ( 15 EUR ) (ISTEGE BAGLI)
 • ANKARA-İZMİR İÇ HAT BAĞLANTI  100 € DİĞER İLLER 100 € KIBRIS 100 €(ISTEGE BAGLI)
 • ERIS GARANTISI (ERKEN REZERVASYON IPTAL SIGORTASI) (ISTEGE BAGLI)(30 €)(KAPPA TUR GUVENCESİ ALTINDA TUR HAREKETİNE 15 GÜN KALAYA KADAR KOŞULSUZ ŞARTSIZ TURU İPTAL ETME İMKANI SUNAR. VIZE UCRETI ZORUNLU SAĞLIK SİGORTASI VE ERİS ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.

2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit
Taksit Tutarı : 1,452.26 980.54 745.16 603.43 508.95
Toplam Tutar : 2,904.51 2,941.61 2,980.63 3,017.17 3,053.72
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit
Taksit Tutarı : 1,477.54 989.69 752.10 614.59 518.43
Toplam Tutar : 2,955.07 2,969.08 3,008.38 3,072.95 3,110.60
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit
Taksit Tutarı : 1,457.07 980.54 742.27 599.31 506.53
Toplam Tutar : 2,914.13 2,941.61 2,969.08 2,996.56 3,039.16
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit
Taksit Tutarı : 1,478.50 999.77 760.34 616.73 520.95
Toplam Tutar : 2,956.99 2,999.31 3,041.35 3,083.67 3,125.71
2 Taksit 3 Taksit 4 Taksit 5 Taksit 6 Taksit
Taksit Tutarı : 1,441.54 965.42 727.50 584.75 489.58
Toplam Tutar : 2,883.08 2,896.27 2,910.00 2,923.74 2,937.48
Sizlerden Gelen Teşekkür Mesajları
 • M.Nesrin Işık/Memnuniyet

  Oğlumla birlikte katıldığım İtalya turu bizim için harika geçti tabiki rehberimiz Ece Figen Çolak sayesinde harika bir rehber muhteşem bir insan sizin nezdinizde kendisine çok çok çok teşekkür ediyorum sayesinde bundan sonraki turlarımı sizinle ve Ece hanımla yapmayı çok isterim teşekkürler Kappa Tur teşekkürler Ece

 • Betül kotan/Eceyle doya doya italya turu😍😍😍

  Muhteşem rehperimiz ece hanım la bu turu gezmek ayrıca güzeldi neşesi, ilgisi, alakasıyla mükemmel bir tur yaşattı bize çok teşekkür ediyorum ece hanıma ve kappa turaa 💕💕💕 Ufuk abininde hakkını yememek lazım espirileri neşeyle yolların nasıl geçtiğinin farkına varamadık çok çok çokkkk teşekkürler kappaaa🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 • Ebru ERGÜN/Büyük İspanya Turu/Funda Babayiğit

  Kız kardeşimle beraber katıldığım turda kültürel, tarihi, gastronomi, eğlence anlamında dolu dolu bir hafta geçirdik. Tecrübesi, kişisel yeterliliği, bilgi birikimi, güleryüzü ve ilgisi için rehberimiz Funda BABAYİĞİT'e , upuzun yolları bize keyifli hale getiren Ufuk Kaptan'a özellikle teşekkürlerimi iletiyorum.

 • Mine mutahhar/Teşekkür

  23-28ekim tarihleri arasında yapdığım yunanistan turunda sehirler arasi dinlenme tesisinde montumu unuttuğumu fark edip tur rehberimiz mariza hanıma bildirdim kaç gün sonra bir sonraki turda kendisi şahsen montu aynı yerden alıp istanbula getirip kargo ile bana gönderdi bu semimiyetinden ben ve eşim çok çok teşekkür ederiz ve iyi niyyetli çalişmalarında başarılar dileriz

Yorum Yaz
Ad Soyad
Tur Tarihi
Konu
Mesaj
 

Diğer Seçenekler

Kampanyaları Bildir